Iškili perėja Vilties gatvėje pakeitė įgrisusius kalniukus (6)

Publikuota: 2019-09-14 Kategorija: Aktualijos
Iškili perėja Vilties gatvėje pakeitė įgrisusius kalniukus
L. Dūdaitė-Kralikienė / Vietoj greičio mažinimo kalnelių Vilties gatvėje – iškili perėja.

Greičio mažinimo kalneliai Vilties gatvėje supriešino miestelėnus. Iš pradžių reikalavę jų, aplinkinių namų gyventojai greitai atsikando „naujovės“ dėl jos keliamo triukšmo. Pagaliau gyventojų maldos išklausytos: vietoj miegoti trukdančių kalnelių įrengta iškili perėja. Netrukus ji atsiras ir prie parduotuvės „Aibė“.

Greičiui mažinti skirti kalneliai nejuokais pykdė rokiškėnus. Atsirado jie, žinoma, gyventojų pageidavimu. Mat ilga tiesi gatvė it magnetas traukė greičio mėgėjus. Vienas jų beskrisdamas savąjį BMW automobilį įsigudrino netyčia „priparkuoti“ netgi trijuose automobiliuose. Tada jau trūko gatvės gyventojų kantrybė. Ir jie paprašė įrengti greičio mažinimo kalnelius. Kartu su jais atsirado ir ženklas, ribojantis transporto priemonių greitį iki 30 km/val.

Deja, vos po kelių dienų greičio mažinimo kalneliai miesto gyventojams ir svečiams atsirūgo: mat važiuodamos per juos mašinos kėlė didelį triukšmą. Ir pasipylė gyventojų skundai savivaldybei... O toji išmontuoti greičio mažinimo kalnelių neskubėjo. Tą padarė vairuotojai: tyčia ar netyčia vieno kalnelio segmentas kažkaip „stebuklingai“ išnyko.

Kodėl pagaliau kalneliai pakeisti iškiliąja perėja?  Apie naujoves „Rokiškio Sirena“ teiravosi rajono savivaldybės saugaus eismo komisijos vadovo, savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Burnicko. Pašnekovas neslėpė:  vos pradėjęs eiti savo pareigas, jis jau rado krūvą prašymų išmontuoti tuos nelemtus kalnelius. „Tų kalnelių pageidavo Vilties gatvės devynaukščio gyventojai. Tačiau greitai ir jie, ir kaimyninių namų gyventojai ėmė skųstis dėl automobilių keliamo triukšmo“, – sakė pašnekovas.

Taigi, iš kelių priežiūrai skirtų lėšų savivaldybė skyrė pinigų iškiliajai perėjai įrengti. Ji atsirado vietoj vieno greičio mažinimo kalnelio, o kitas buvo tiesiog išmontuotas.

Paklaustas, kada gi pagaliau Vilties gatve pėstieji liausis bėgioję it zuikiai į „Aibės“ parduotuvę, pašnekovas sakė, kad iškilioji perėja ten atsiras artimiausiu metu. Kiek tas artimiausias? Maždaug pora savaičių. Mat „Aibės“ savininkai jau pratęsė šaligatvį iki būsimos perėjos.  Dabar belieka parduotuvės stovėjimo aikštelėje parkavimo vietas pakeisti taip, kad jose pastatyti automobiliai netrukdytų vairuotojams gerai matyti pėsčiuosius. O tada jau bus įrengta iškilioji perėja.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą