Gegužės mėnesį Rokiškyje vykdytos saugaus eimo prevencijos priemonės, buvo sustiprintas patruliavimas (2)

Publikuota: 2020-06-09 Kategorija: Aktualijos
Gegužės mėnesį Rokiškyje vykdytos saugaus eimo prevencijos priemonės, buvo sustiprintas patruliavimas
Rokiškio Sirena nuotr. / Policija

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai siekdami užtikrinti eismo saugumą, gegužės mėnesyje organizavo prevencines priemones, taikant neviešojo patruliavimo vykdymo metodus, kurie leidžia išvengti pareigūnų kontakto su asmenimis.

Neviešo ir mišraus patruliavimo metu Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai visus įmanomus kelių eismo taisyklių pažeidimus fiksuoja turimomis naujomis techninėmis vaizdo, greičio ir kitomis fiksavimo priemonėmis, o skirtą administracinę nuobaudą paštu ar el. paštu siunčia nusižengimą padariusiam asmeniui.

Atsižvelgiant į Rokiškio rajono ypatumus, eismo įvykių bei jų kilimo  priežasčių analizę, taip pat į šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimų pasikartojimo tendencijas, veikla buvo orientuota į chuliganiško ir pavojingo vairavimo, lenkimo taisyklių pažeidimų, naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant neturint laisvų rankų įrangos, eismo reguliavimo signalų pažeidimų, vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymą, dviračių vairuotojų elgesio kelyje kontrolę.

Prevencinių priemonių metu surašyti 49 administraciniai protokolai už kelių eismo taisyklių pažeidimus. Akcijų metu nustatyti 3 pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejai, 1 transporto priemonių lenkimo taisyklių pažeidimas, 9 pažeidimai dėl naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant neturint laisvų rankų įrangos, 5 pažeidimai dėl eismo reguliavimo signalų nepaisymo ir 2 pažeidimai dėl vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymo. Per gegužės mėnesį nustatyti 27 neblaivūs dviratininkai (jiems taikyta administracinė atsakomybė), nuo šių metų pradžios-69, 9 neblaivūs vairuotojai (3 taikyta administracinė atsakomybė, 6-baudžiamoji atsakomybė), nuo šių metų pradžios nustatyta 51 neblaivus vairuotojas.

Taip pat Rokiškio rajone, gegužės mėnesį, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnybos pareigūnai su transporto priemonių greičio matavimo mobiliaisiais prietaisais „PoliScan FM1“ nustatė 77 pažeidimus dėl vairuotojų nesilaikymo nustatyto greičio apribojimų.

Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai visą vasarą ir toliau periodiškai vykdys neviešus arba mišrius patruliavimus, ypatingą dėmesį skiriant prioritetiniams Kelių eismo taisyklių pažeidimų išaiškinimui ir tokių dalyvių kontrolei.

Neviešas patruliavimas-tai patruliavimas, kurį policijos patrulis atlieka specialiomis spalvomis nenudažytu ir policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtu automobiliu, motociklu, kita transporto priemone ar pėsčiomis vilkėdamas civilius drabužius.
          

Mišrus patruliavimas-patruliavimas, kurį policijos patrulis atlieka naudodamas viešojo ir neviešojo patruliavimo būdus.
        

Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai dėkoja rajono gyventojams, kurie nelieka neabejingi  saugumui, praneša apie įtartinus vairuotojus, galimai neblaivius, chuliganiškai vairuojančius savo automobilius ir pan.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą