Ekologiško transporto kompensacijoms iš 11 mln. liko 100 tūkst. eurų (0)

Publikuota: 2021-01-12 Kategorija: Aktualijos
Ekologiško transporto kompensacijoms iš 11 mln. liko 100 tūkst. eurų
Rokiškio Sirena nuotr. / Automobilis

Už seno taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant paspirtuką, dviratį mopedą ar motociklą, viešojo transporto bilietą, gyventojai nuo pernai gegužės jau pateikė daugiau kaip 12 tūkst. prašymų kompensuoti beveik 11 mln. eurų. 

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pranešė, kad šiuo metu kompensacijoms telikę 96 tūkst. eurų iš papildomai skirtų 3 mln. eurų – šias paraiškas galima teikti iki vasario 1 dienos. 

„Paraiškos bus priimamos, kol pakaks šių lėšų. Tikėtina, kvietimas bus stabdomas šią savaitę, pasibaigus skirtai paramai“, – rašoma agentūros pranešime. 

Sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų – už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar motociklą.

Kompensacija apskaičiuojama pagal faktines išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos.

Priemonė startavo pernai gegužės viduryje, vėliau buvo pratęsta ir iki spalio 19 dienos buvo gauta per 9 tūkst. gyventojų prašymų 8 mln. eurų kompensacijoms.

Lapkritį Vyriausybė nutarė perskirstyti Klimato kaitos programos lėšas ir skyrė dar 3 mln. eurų kompensacijoms už sunaikintus taršius automobilius bei naujų ekologiškų priemonių įsigijimą. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video