Dvaro kluono stogo remontas: suskubo į nuvažiuojantį brangstančių statybų traukinį (2)

Publikuota: 2021-07-01 Kategorija: Aktualijos
Dvaro kluono stogo remontas: suskubo į nuvažiuojantį brangstančių statybų traukinį
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Stogą keičiantys meistrai sakė, jog jei leis orai, darbai bus baigti per porą savaičių.

Rokiškio krašto muziejus garsėja daugeliu įdomių ir įspūdingų dalykų. Vienas jų – prakartėlių muziejus dvaro kluone. Pasak rajono mero Ramūno Godeliausko, spėta į benuvažiuojantį statybų ir rekonstrukcijų traukinį: pastaruoju metu jos brangsta akyse, ir suplanuotiems projektams jau reikia ieškoti ir papildomų lėšų.

Kloja naują nendrių stogą
Pastarosiomis dienomis Krašto muziejuje vyksta intensyvūs darbai. Smalsuoliai gali susipažinti, kaip dengiamas nendrinis stogas. Mat muziejaus kluonas, kuriame eksponuojama rajoną garsinanti prakartėlių kolekcija, jau prašyte prašėsi remonto.
Kaip „Rokiškio Sirenai“ pasakojo stogą dengiantys specialistai, nendrės jam surinktos Lietuvos ežeruose. Stogas dengiamas taip, kaip ir senovėje. Įmonė, kuri tuo užsiima, turi daug patirties ir žinių: jai buvo patikėta netgi Rumšiškių Lietuvos liaudies buities muziejaus statinių stogų remontas. Tai nėra stebėtina: kaip sakė pašnekovai, džiugu, kad imamasi investuoti į paveldo objektus. Tiesa, visoje šalyje kol kas restauruojami tik visuomeniniai pastatai, privačių sodybų, dvarelių savininkai kol kas užsakymų neteikia. Pašnekovai sakė, kad jei leis orai, nauju stogu kluonas pasipuoš maždaug per dvi savaites.
Kokia iki tol buvo jo būklė? Stogdengiai sakė, kad remontuoti suskubta laiku, kol pro kiaurą stogą bėgantis vanduo smarkiai nepažeidė medienos konstrukcijų.

Užteks ilgam
Rajono meras Ramūnas Godeliauskas teigė, kad muziejaus kluono, kuriame saugomos prakartėlės, remontas ir buvo planuotas šiemet. Tiesa, tikėtasi, kad jis bus mažesnės apimties. „Galvota, kad užteks pakeisti tik dalį stogo. O kai meistrai ėmė ardyti, paaiškėjo, kad keisti teks visą stogą ir kai kurias medines detales“, – sakė meras. Viso stogo remontas kainuos apie 30 tūkst. Eur. Tačiau investicija – ilgalaikė: stogas tarnaus kelis dešimtmečius.
Suskubta pačiu laiku: statybos darbai, statybinės medžiagos, mediena brangsta tiesiog akyse. Meras neslepia: daugelį pernai suplanuotų investicijų, susijusių su nekilnojamojo turto priežiūra, teko keisti, nes už anksčiau numatytas lėšas atlikti darbų jau neįmanoma.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video