Dėl koronaviruso bus tiriami dalis prekybos vietų darbuotojų (0)

Publikuota: 2020-05-04 Kategorija: Aktualijos
Dėl koronaviruso bus tiriami dalis prekybos vietų darbuotojų
Rokiškio Sirena nuotr. / Prekybos centras

Dėl koronaviruso bus tiriami parduotuvių bei kitų prekybos vietų darbuotojai, tiesiogiai aptarnaujantys pirkėjus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Prevenciškai bus tiriami darbuotojai, dirbantys prekybos vietose, kurios yra gydymo ar globos paslaugas teikiančiose įstaigose arba yra nutolusios nuo šių įstaigų ne toliau kaip 200 metrų.

Prioriteto tvarka bus tiriami ir visi vyresni nei 60 metų darbuotojai, taip pat tie, kurie dirba prekybos vietose, esančiose dideliuose prekybos centruose, t. y. kur yra dideli lankytojų srautai.

Kaip pranešė SAM, prekybos vietų vadovai įpareigoti identifikuoti darbuotojus pagal nustatytus prioriteto kriterijus ir informuoti savivaldybes, kurių teritorijoje jie veikia.

Savivaldybės, suderinusios su jas aptarnaujančiais mobiliaisiais punktais, užtikrins prevencinių tyrimų eiliškumą bei ėminių paėmimą laboratoriniams tyrimams atlikti.

Taip pat į profilaktiškai tiriamų tarnybų sąrašą įtraukti Valstybinės augalininkystės tarnybos specialistai, dirbantys pasienio kontrolės punktų fitosanitarijos postuose.

Iki šiol kas septynias dienas rekomenduota tirtis pasienio, policijos ir muitinės pareigūnams, ugniagesiams gelbėtojams, vadovybės apsaugininkams, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams, dirbantiems pasienio kontrolės punktuose, kitiems.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą