Dėl karantino kariuomenė atidėjo vieno šaukimo pradžią ir rezervo karių mokymus (0)

Publikuota: 2020-05-06 Kategorija: Aktualijos
Dėl karantino kariuomenė atidėjo vieno šaukimo pradžią ir rezervo karių mokymus
Rokiškio Sirena nuotr. / Dėl karantino kariuomenė atidėjo vieno šaukimo pradžią ir rezervo karių mokymus

Lietuvos kariuomenė trečiadienį pranešė, kad dėl šalyje įvesto karantino nuspręsta atidėti gegužės mėnesį suplanuotą šaukimą į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) ir parengtojo karių rezervo mokymus. 

Tarnybą Lietuvos karinėse jūrų pajėgose gegužės 11 dieną turėjo pradėti 60 karo prievolininkų. Dar apie 150 rezervo karių gegužės 9-ąją turėjo pradėti 20 dienų trunkančius mokymus Lietuvos kariuomenės mokykloje.

Šių tarnybų pradžios datos yra atidėtos iki atskiro Lietuvos kariuomenės vado nurodymo. 

„Pokyčiai kol kas yra nežymūs, tačiau karantino suvaržymai padarė tam tikros įtakos planuotų pašaukti karių skaičiui. Dėl karantino sustabdėme karo prievolininkų sveikatos patikrinimą, todėl šaukimo planas bus koreguojamas. Būsimus karius, kuriuos jau esame atsirinkę ir patikrinę iki karantino turėjome perskirstyti ir jei nebus papildomų suvaržymų metų bėgyje, tai šaukimo plane pokyčiai ir išliks nežymūs,“ – pranešime cituojamas Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Išvykimo į tarnybą ar rezervo mokymus datas perkėlus vėlesniam laikui, su kiekvienu karo prievolininku bus susisiekta individualiai. Visi atnaujinimai taip pat bus skelbiami puslapyje karys.lt.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą