Dėl COVID-19 šauktiniai neišleidžiami į namus, svarstoma atsisakyti parado (1)

Publikuota: 2020-11-13 Kategorija: Aktualijos
Dėl COVID-19 šauktiniai neišleidžiami į namus, svarstoma atsisakyti parado
Rokiškio Sirena nuotr. / Karys

Siekiant apsaugoti Lietuvos kariuomenę nuo COVID-19 plitimo, šauktiniai šiuo metu neišleidžiami į namus, taip pat planuojama atsisakyti Kariuomenės dienos parado.

„Saugodami kitus karius ir saugodami padalinius ir jų kovingumą, siekiame neįsileisti šito viruso kiek įmanoma, todėl karių į namus nepaleisime“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai majoras Tomas Balkus.

Pasak jo, pandemija taip pat greičiausiai pakoreguos Kariuomenės dienos minėjimą.

„Lapkričio 23 diena yra Lietuvos kariuomenės diena. Deja, bet parado, kaip buvo įprasta per Kariuomenės dienos minėjimus, galbūt šiemet jau nebeišvysime, tačiau ieškosime kitų būdų, kaip paminėti šitą dieną“, – sakė kariuomenės atstovas.

Pasak jo, nors kariuomenėje tęsiasi susirgimai COVID-19, jų augimas nėra didelis, kariuomenė yra pasirengusi atlikti užduotis, o anksčiau susirgę kariai sveiksta ir grįžta į tarnybą.

Detalių skaičių apie sergančius ir saviizoliacijoje esančius karius Lietuvos kariuomenė yra nusprendusi neteikti, motyvuodama siekiu neatskleisti Lietuvos kariuomenės pajėgumų.

Pasak T. Balkaus, susirgę kariai išleidžiami gydytis į namus, šiuo metu kariuomenėje pakanka pajėgumų juos gydyti ir izoliuoti.

Siekiant suvaldyti viruso plitimą, kariai pratybose treniruojasi mažesniais padaliniais.

Karinis rengimas vyksta tik karinėse teritorijose, civilinėse teritorijose, tokiose kaip miestai, kariai nesitreniruoja, karinio rengimo kursai vyksta nuotoliniu būdu arba atšaukti.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video