Džiugi žinia Rokiškio baseino ir vandens procedūrų mėgėjams (1)

Publikuota: 2019-07-18 Kategorija: Aktualijos
Džiugi žinia Rokiškio baseino ir vandens procedūrų mėgėjams
Rokiškio baseino nuotr. /

Rokiškio baseino ir vandens procedūrų mėgėjai gali nudžiugti – jau nuo rugsėjo rokiškėnai galės pasinaudoti nemokamomis mankštomis Rokiškio baseine! 

Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliaus – VSB) teikė paraišką Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondui ir gavo finansavimą projektui „Sportuokime kartu Rokiškio baseine“ iki 2020 m. balandžio mėnesio. 

„Praėjo beveik metai nuo Rokiškio baseino atidarymo. Šis pirmas įstaigos sezonas parodė, kad tikslas turėti mūsų mieste baseiną pateisino lūkesčius su kaupu. Baseine visos Rokiškio rajono švietimo įstaigos vedė kūno kultūros pamokas mokiniams. Buvo vykdomi sporto centro užsiėmimai, vedamos plaukimo pamokėlės. Vaikai ir jaunimas stiprino sveikatą, išmoko plaukti. Taip pat baseine lankėsi nemažai Rokiškio ir aplinkinių rajonų gyventojų. Šiemet yra iškelti uždaviniai pritraukti dar daugiau rajono gyventojų, kurie baseine praleistų laiką, stiprintų sveikatą, sportuotų. Smagu informuoti, kad VSB įvykdė projektą, kurio dėka baseine galės lankytis nemokamai dar daugiau Rokiškio rajono gyventojų nuo pačių mažiausių iki mūsų senjorų“, - teigė Rokiškio rajono vicemeras Tadas Barauskas.

Pasak VSB vadovės Agnės Šapokaitės, projekto tikslas – stiprinti Rokiškio rajono gyventojų sveikatą, lankant sveikatingumo mankštas Rokiškio baseine. „Šiuo projektu siekiame stiprinti mamų su kūdikiais (0,3 iki 2 metų), vaikų ir gyventojų sveikatą per fizinį aktyvumą, didinti senjorų nemokamų fizinio aktyvumo paslaugų prieinamumą, mažinti neįgaliųjų socialinę atskirtį, sudarant galimybes lankyti sveikatingumo mankštas baseine, taip pat skatinti kitas inovatyvias fizinio aktyvumo iniciatyvas“, - kalbėjo A. Šapokaitė.

2018 m. Rokiškyje atidarius baseiną, atsirado galimybė vykdyti inovatyvią sveikatingumo veiklą. „Judėjimas – pagrindinis geros sveikatos šaltinis, galintis padėti įveikti daugybę ligų ir sugrąžinti prarastą sveikatą. Mankšta šiltame baseine – ne tik nauda, bet ir didelis malonumas. Vanduo veikia organizmą temperatūra, kuri mažina raumenų tonusą ir skausmą, gerina kraujotaką. Vandenyje pratimus galima atlikti lengviau nei sausumoje, net ir tuos, kurie salėje ant kilimėlio buvo neįveikiami dėl skausmo ar kitų negalavimų. Panirus į vandenį, kūno svoris sudaro tik 30 proc. svorio sausumoje. Kartu sumažėja apkrova sąnariams, raiščiams, sausgyslėms, raumenims. Stebint ir patariant kineziterapeutui, galima didinti arba mažinti atliekamo pratimo greitį, taip reguliuojant vandens pasipriešinimą. Baseine atliekami pratimai didina judesių amplitudę, raumenų jėgą, ištvermę, gerina lankstumą“, - apie mankštos vandenyje ypatumus pasakojo VSB vadovė.

Nuo seno žinoma, kad mankšta vandenyje palengvina daugelio ligų ir negalavimų būklę, efektas jaučiamas esant sąnarių uždegimams, nugaros ir sąnarių skausmams, ribotam sąnarių paslankumui, neurologinėms ir širdies kraujagyslių, kvėpavimo takų ligoms. „Pasimankštinti baseine pravartu ir dirbantiems sunkų protinį bei fizinį darbą, didžiąją dienos dalį praleidžiantiems kėdėje prie kompiuterio ar turintiems antsvorio. Antsvorio turinčių asmenims mankšta vandenyje yra daug efektyvesnė, nei sausumoje jau vien dėl to, kad vandenyje galima atlikti tokius pratimus, kurie sausumoje būtų neįveikiami. Tai - puiki priemonė nugaros skausmų profilaktikai, raumenų tonusui palaikyti. Buvimas vandenyje atpalaiduoja, šalina nuovargį, mažina polinkį sirgti depresija. Mankšta vandenyje naudinga ne tik suaugusiesiems, senjorams, neįgaliems, bet ir vaikams. Šiuolaikinė vaikų problema – neaktyvus gyvenimo būdas, dėl ko atsiranda netaisyklinga laikysena, nugaros skausmai bei išsivysto skoliozė (iškrypimai), todėl fizinis aktyvumas jiems yra labai svarbus ir reikalingas“, - nenuginčijamą naudą žmogaus organizmui dėstė A. Šapokaitė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą