Būtiniausiais pirkiniais karantino metu pasirūpins savanoriai (7)

Publikuota: 2020-03-26 Kategorija: Aktualijos
Būtiniausiais pirkiniais karantino metu pasirūpins savanoriai
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / maisto produktai

Griežtinamos karantino sąlygos verčia ieškoti sprendimų, kaip galima būtų pagelbėti saviizoliacijos besilaikantiems ar rizikos grupei priklausantiems vyresnio amžiaus gyventojams.

Tuo tikslu Rokiškio rajone susibūrė 18-60 metų amžiaus savanorių grupė, pasirengusi padėti vyresnio amžiaus ar vienišiems žmonėms nusipirkti maisto produktų ar vaistų, kitų būtiniausių dalykų.

 Už savanorių darbą atsakingas Gediminas Kriovė sakė, jog šiuo metu yra užsiregistravę 32 savanoriai iš įvairių seniūnijų. Seniūnijose taip pat talkina ir socialinės darbuotojos.

Savanorių jau turim ir jie yra pasirengę teikti pagalbą. Turim tikslą padėti kuo daugiau žmonių laikytis karantino, saugoti save, išlikti sveikiems ir netapti užkrato platintoju. Siekiam, kad gyventojai jaustųsi saugūs, pasitikėtų savanoriu ir nebijotų priimti pagalbos, todėl pagalbą teikiantys žmonės dėvi ne tik būtinąsias apsaugos priemones, bet ir skiriamąsias liemenes, pagal kurias juos lengva atpažinti. Pirkiniai perduodami laikantis nustatyto saugaus atstumo. Stengiamės išvengti ir sukčiavimo atvejų bei nesusipratimų, todėl visus pirkimus iš anksto suderiname telefoninio pokalbio metu ir sutartu laiku tuos produktus pristatome. Noriu pažymėti, jog už produktus iš anksto mokėti nereikia, todėl raginame jokių pavedimų internetu nedaryti, savo asmeninių duomenų niekam neatskleisti. Kilus klausimams gyventojai, gaunantys pagalbą iš savanorio visad gali pasiskambinti man telefonu 8 638 71480 ir pasitikslinti “ - teigė G.Kriovė.

Savanorių komandai labai svarbu nustatyti ir pagelbėti tiems žmonėms, kurie negaudavo paramos iš savo seniūnijos ir jų kontaktai nėra žinomi, todėl prašo kaimynų, artimųjų, visuomenės pagalbos, žinant asmenų, kuriems dėl priklausymo rizikos grupei gali būti reikalinga pagalba, informuoti seniūniją, kurioje  žmogus gyvena, arba pranešti savanorių koordinatoriui Gediminui Kriovei.

Kol nėra daug prašymų atvežti maisto ir kitų būtiniausių dalykų, savanoriai, pasiskirstę iš savivaldybės gauto dezinfekcinio skysčio kiekį, dezinfekuoja daugiabučių namų, kurių bendruomenės pirmininkai nėra atsiėmę paskirstytų priemonių, laiptinių turėklus, pašto dėžutes, telefonspynes.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą