Bradesių poilsiavietėje – nauji vėjai (4)

Publikuota: 2020-08-04 Kategorija: Aktualijos
Bradesių poilsiavietėje – nauji vėjai
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro specialistai kitąmet Bradesių poilsiavietėje siūlys naujovių.

Prieš mėnesį iš Kriaunų seniūnijos Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro žinion buvo perduota Bradesių poilsiavietė. Joje jau dvelkia permainų vėjai, tačiau didžiausius pokyčius centro kolektyvas planuoja kitiems metams.

Perimti netroško

Kodėl poilsiavietė apskritai buvo perduota? Pasak rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Burnicko, Kriaunų seniūnija tiesiog negali teikti tokio pobūdžio mokamų paslaugų. Todėl poilsiavietei ir prireikė pakeisti šeimininkus.

Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centro direktorė Lina Valotkienė neslėpė: centras irgi nedegė noriu perimti naują objektą. Mat su tuo susiję nemažai rūpesčių. Pavyzdžiui, vien tik aplinkos tvarkymui reiktų turėti darbuotojų: juk į šabakštynus turistų nepatupdysi. Juolab, kad kaip sako direktorė, stovyklavietės paslaugos išties aktualios: čia nuolatos pilna baidarių mėgėjų ar tiesiog ramaus gamtos prieglobsčio pasiilgusių turistų. Taigi, poilsiavietė buvo perimta ir per mėnesį joje jau padaryta nemažai svarbių dalykų.

Kol kas – investicijos

Naujų šeimininkų darbai poilsiavietėje prasidėjo nuo mažų dalykų. Štai centro darbuotojai savo jėgomis išrinko akmenis iš paplūdimio tinklinio aikštelės, išpureno ją, buvo nupirktas tinklinio kamuolys. Buvo įsigyta šašlykinė su iešmais, ji bus nuomojama poilsiautojams. „Žinoma, galima sakyti, kad užtektų ir laužavietės. Bet ne visi stovyklautojai nori leisti vakarą kaimynų draugijoje. Tiems, kurie norės daugiau privatumo – galės nuomotis ir gamintis šašlykus, kepsnius arčiau savo palapinės“, – sakė pašnekovė. Taip pat ir jaunos mamos galės patogiai rūpintis mažyliais – įsigytas vystymui skirtas stalelis. 

Jei anksčiau poilsiavietė, pasak L. Valotkienės, buvo šienaujama keturis kartus per penkis mėnesius. Dabar gi buvo įsigyta ir žoliapjovė, ir trimeris. Teritorija turi būti kruopščiai prižiūrima, kad būtų patraukli lankytojams.

Pašnekovė neslėpė: galvojama įvairinti paslaugų spektrą. Šiam sezonui jau įpusėjus, vargu ar bus įmanoma padaryti perversmą. Tačiau kitiems metams planų yra nemažų. Pavyzdžiui, kad į Bradesius užsuktų Kriaunų bendruomenės plaustas. Galvojama pasiūlyti ir daugiau paslaugų bei pramogų. „Negalima žmogaus tiesiog patupdyti viduryje lauko ir už tai imti pinigus. Turi būti pasiūlyta ir elementarūs komforto dalykai: tvarkinga aplinka, vanduo, elektra, ir įdomesnės veiklos. Poilsiavietės gyventojų saugumui įrengtos vaizdo kameros. Taip pat reikalaujama laikytis drausmės ir stovyklavietės gyventojams bei lankytojams važiuojant ir statant automobilius: čia juk ne šiaip pievelė, o regioninio parko teritorija.

Kainos nesikandžioja

Kaip sakė L. Valotkienė, Bradesių poilsiavietė: perspektyvi vieta. Ji mėgiama žmonių, kuriems nesvetimas aktyvus poilsis: keliautojų, baidarių sporto mėgėjų. Kainas centras padarė priimtinas. 10 kemperių ir nemažai palapinių talpinančioje poilsiavietėje paros viešnagės kaina priklauso nuo palapinės dydžio. Mažą, iki keturių vietų palapinę pasistatyti pirmąją parą kainuos nuo 3 Eur. 8 ir daugiau vietų – 7 Eur., o už kemperį – 10 Eur. Nuo antrosios paros kainos dar mažėja.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą