Atsitiktiniams tyrimams pakviesti 9 tūkst. žmonių, teigiamų atvejų nenustatyta (0)

Publikuota: 2020-05-04 Kategorija: Aktualijos
Atsitiktiniams tyrimams pakviesti 9 tūkst. žmonių, teigiamų atvejų nenustatyta
BNS nuotr. / Atsitiktiniams tyrimams pakviesti 9 tūkst. žmonių, teigiamų atvejų nenustatyta

Atsitiktinai tirtis dėl koronaviruso pakviesti 9 tūkst. žmonių, patikrinus trečdalį teigiamų atvejų nenustatyta, pirmadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Per ilgąjį savaitgalį išsitirti dėl COVID-19 infekcijos pakviesti beveik 9 tūkstančiai žmonių, yra atlikta daugiau kaip 3 tūkst. tyrimų. Dalis tyrimų dar tebėra laboratorijose, dar nėra baigti“, – sakė ministras.

„Pagal iki šiol turimus duomenis, susirgimo atvejų šio tyrimo metu nėra nustatyta“, – pridūrė jis.

Kiti kvietimus gavę asmenys tyrimui užsiregistravo artimiausiomis dienomis. 

Žmonės pasitikrinti dėl koronaviruso per ilgąjį savaitgalį kviesti dešimtyje didžiųjų miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Utenoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose ir Alytuje.

Pasak A. Verygos, dalis savivaldybių – Vilniaus, Marijampolės, Telšių – netinkamai išdalijo kvietimus. Ne mažiau nei penktadalį atspausdintų kvietimų savivaldybės turėjo išdalyti prekybos centrų, turgaviečių, vaistinių darbuotojams. 

„Deja, bet keletoje savivaldybių šių reikalavimų nebuvo laikomasi. Tiek Marijampolės, tiek Telšių savivaldybės apsisprendė dalyti kitur, tokiu būdu pažeisdami patį principą, kur ir ką norėjome tirti, – sakė A. Veryga.

Dėl to, pasak jo, bus sudėtinga duomenis palyginti.

Vis dėlto blogiausiu ir problemiškiausiu jis vadino Vilniaus savivaldybės sprendimą.

„Ji iš viso susikūrė savo tvarką, nusprendė vadovautis savais kriterijais, naudoti savo sistemą tiek registracijai, tiek tyrimams. Iš tiesų toks elgesys kelia labai rimtą susirūpinimą“, – kalbėjo ministras.

A. Veryga žadėjo imtis priemonių dėl operacijų vadovo sprendimų nepaisymo bei teigė, kad pažeidusiems tvarkas bus taikoma atsakomybė.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovai teigia nuspręsta kodus dalyti virtualiai, kad nesusidarytų papildomų traukos centrų.

„Išsitirti norinčiųjų Vilniuje yra gerokai daugiau ir sutraukus tokią masę žmonių į prekybos centrą ar turgų būtų kilusi grėsmė jų sveikatai. Be to, išgirdę šią žinią žmonės ten būriuotųsi visą savaitgalį“, – savivaldybės pranešime teigia administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Išdaliję kodus nuotoliniu būdu apsaugojome vilniečius nuo nereikalingų rizikų, be to, pasirinkimo galimybę turėjo ir tie, kurie nenori ar negali eiti iš namų“, – teigia jis.

Pasak P. Poderskio, Vilniaus savivaldybė nemano, kad vieno prekybos centro ar turgaus pasirinkimas yra pagrįstas, nes tokių traukos objektų mieste yra daug.

„Nuotolinis kodų dalijimas visiškai įgyvendinimo populiacijos tyrimo sumanymą ir užtikrino atsitiktinę žmonių imti saugiai, atitiko šalyje įvesto karantino reikalavimus, pagal kuriuos gyventojams ne tik neskatinama būriuotis, bet ir draudžiama“, – teigė jis.

Pasak P. Poderskio, ministro įsakyme nebuvo nurodyta tvarka, kad kodus reikia dalyti tik spausdintus.

Anot ministro, ateityje taip pat planuojama organizuoti tokius tikrinimus visiems norintiesiems, turintiems vienokių ar kitokių abejonių, nors nejaučiantiems jokių ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video