Atmintinė dviračių, paspirtukų ir mopedų vairuotojams (3)

Publikuota: 2021-06-30 Kategorija: Aktualijos
Atmintinė dviračių, paspirtukų ir mopedų vairuotojams
Rokiškio Sirena nuotr. / Elektriniai paspirtukai

Rokiškio policijos bendruomenės pareigūnai informuoja, kad elektriniai paspirtukai sparčiai populiarėja miestuose, suteikia ne tik patogumo kasdienėse kelionėse, bet kelia ir nemažus eismo saugos iššūkius. Elektrinių paspirtukų, kurie atitinka motorinio dviračio apibrėžtį, vairuotojai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių 1 (toliau – KET) VIII skyriuje „Reikalavimai dviračių vairuotojams“ išdėstytų reikalavimų.
 
Į policiją kreipiasi pėstieji, kurie jaučiasi nesaugūs, eidami šaligatviu, kai elektrinių paspirtukų vairuotojai juos apvažinėja nemažindami greičio, nesilaikydami saugaus šoninio atstumo, kai neduoda jiems kelio ir pan. Automobilių vairuotojai nurodo, kad elektrinių paspirtukų vairuotojai nepaiso šviesoforo signalų reikalavimų, kerta važiuojamąją dalį, nemažindami važiavimo greičio, neįsitikinę, kad saugu, važiuoja pėsčiųjų perėjomis, sudaro staigią kliūtį, nenaudoja matomumą gerinančių priemonių (žibintų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais) ir kt.
 
Elektrinių paspirtukų vairuotojai privalo laikytis KET reikalavimų. Būkite supratingi, kultūringi eismo dalyviai! Geros, saugios vasaros.
 
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video