Atidaryta moderni vandens kolonėlė (6)

Publikuota: 2020-06-18 Kategorija: Aktualijos
Atidaryta moderni vandens kolonėlė
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / UAB „Rokiškio vandenys“ direktorius Leonas Butėnas (kairėje) ir rajono meras Ramūnas Godeliauskas išbandė vandens kolonėlę.

Rajono savivaldybė įgyvendino siekį miesto centro lankytojams parūpinti šviežio geriamo vandens. Daili amerikietiška vandens kolonėlė pasirengusi pagirdyti kiekvieną ištroškusį: ir dvikojį, ir keturkojį.

Kolonėlė išdygo prie rokiškėnų pamėgto tako, jungiančio Nepriklausomybės aikštę su Krašto muziejumi. Ji patogioje vietoje, gerai matoma, ir šiomis dienomis kaip niekad aktuali: mat pagaliau atslinko vasariški karščiai.

Prieš keletą mėnesių šios kolonėlės idėją pasiūlė tuometinė rajono mero Ramūno Godeliausko patarėja Justina Daščioraitė. Idėjos įgyvendinimui nesutrukdė net karantinas: kolonėlė buvo užsakyta ir atkeliavo net iš JAV.

Birželio 17-ąją, be didelių iškilmių, ją išbandė rajono savivaldybės atstovai: meras R. Godeliauskas, savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas, savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Ingrida Trumpaitė bei UAB „Rokiškio vandenys“ direktorius Leonas Butėnas.

Pašnekovai prisiminė, kad anksčiau vienintelis viešas nemokamo geriamo vandens šaltinis Nepriklausomybės aikštėje buvo fontanėlis, paminklo „Arka“ dalis. Po paminklo rekonstrukcijos, fontanėlį nuspręsta išjungti. Mat juo vanduo tekėjo nuolat, ir taip buvo eikvojamas veltui.

Tačiau karštą dieną atsigaivinti ir miestelėnams, ir miesto svečiams yra svarbu. Todėl ir pastatyta ši kolonėlė. Kaip sakė L. Butėnas, ji prijungta prie vandentiekio trąsos, tad vanduo visada bus šviežias, švarus, skanus. Kolonėlės pagrindas gerai įtvirtintas. Nors ją pastatyti būtent šioje vietoje buvo nelengvas iššūkis. „Negalėjome giliau kasti, kad nepažeistume šioje vietoje išvedžiotų svarbių miesto komunikacijų tinklų“, – sakė pašnekovas.

Rajono meras R. Godeliauskas pats išbandė paleisti vandenį kolonėlėje: viskas veikia nepriekaištingai. Norintieji joje galės pripildyti vandens butelius ar kitus indus. Jei neturi indo, tuomet galės atsigerti patys. O pats žemiausias dubenėlis skirtas augintiniams lakinti.

Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas teigė, kad nėra pagrindo baimintis, kad kolonėlę kas nors nuniokos: ji stebima vaizdo kameromis. Taip pat savivaldybė pasirūpins kasdiene jos priežiūra ir dezinfekcija.

Kibiru lubinų kolonėlę papuošusi I. Trumpaitė džiaugėsi, kad pagaliau ši erdvė įgyja daugiau tvarkos ir patrauklumo. Jau prigijo pavasarį pasodintos pušaitės, kurios šiek tiek užstos vienoje gražiausių miesto vietų atsiveriantį neestetišką vaizdą į miestelėnų garažų kompleksą. Savivaldybės administracijos direktorius stebėjosi, kas kitados apskritai galėjo sumanyti šioje vietoje statyti garažus. Deja, jie jau yra, ir nepuošia miesto. Svarstoma galimybė juos pridengti tvora, kurią būtų galima papuošti vijokliniais augalais.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą