Atšaukus karantiną, dalis reikalavimų tvarkant mirusiųjų palaikus išlieka (0)

Publikuota: 2020-06-18 Kategorija: Aktualijos
Atšaukus karantiną, dalis reikalavimų tvarkant mirusiųjų palaikus išlieka
Rokiškio Sirena nuotr. / Kapinės

Dalis per karantiną galiojusių reikalavimų tvarkant mirusiųjų palaikus ir organizuojant laidotuves, išlieka ir jį atšaukus, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). 

Gydymo įstaigos, jei žmogus mirė joje, taip pat artimieji ar kiti, privalo informuoti laidojimo paslaugų teikėjus, kad žmogaus palaikai yra priskiriami prie mirusių nuo koronaviruso infekcijos palaikų grupės.

Jei palaikų tvarkymo metu nėra aišku, ar žmogus sirgo koronavirusu, jo palaikai tvarkomi kaip priskiriami šiai grupei.

SAM taip pat primena, kad mirusiaisiais nuo koronaviruso infekcijos laikomi tie, kuriems buvo diagnozuota koronaviruso infekcija, pasireiškė sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija ir nebuvo nustatyta kita mirties priežastis arba įtarta minėta infekcija, tačiau tyrimas jai nustatyti atliktas nebuvo.

Taip pat išlieka įpareigojimas savivaldybių administracijų direktoriams pasirengti užtikrinti ritualinių paslaugų teikimą tvarkant asmenų, mirusių nuo koronaviruso infekcijos, palaikus, numatant patalpas, pastatus, kuriuose sumontuota šaldymo įranga arba kuriuose greitai galima tokią įrangą sumontuoti ir pritaikyti mirusiųjų laikymui, ir krovininio transporto su šaldymo įranga pasitelkimo galimybes.

Mirusiųjų nuo koronaviruso infekcijos palaikai turi būti tvarkomi vadovaujantis SAM rekomendacijomis  ir Lietuvos higienos normoje nustatytais reikalavimais.  

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą