Ar naujo kelio grioviai netaps baidarių ir kanojų trasomis? (4)

Publikuota: 2019-07-05 Kategorija: Aktualijos
Ar naujo kelio grioviai netaps baidarių ir kanojų trasomis?
L. Dūdaitė-Kralikienė / Grioviai šalia naujojo kelio ties Obelių aliejaus gamykla.

Obeliečiai džiaugiasi nauju keliu, vedančiu link aliejaus gamyklos. Tačiau akylesni pastebėjo, kad jis klojamas ne taip sklandžiai, kaip reiktų tikėtis. Obelietis (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.) neslėpė susirūpinimo: apžiūrėjęs griovius prie aliejaus gamyklos kampo, jis buvo nemaloniai nustebintas. „Ar mūsų rajone planuojame rengti olimpinę baidarių ir kanojų irklavimo trasą? Ne? O tai kam tada reikalingi grioviai, kuriuose nenumatytas joks vandens nutekėjimas? Nutekės vanduo nuo kelio į griovį. O kur jis toliau pasidės? Juk griovys akligatviu baigiasi“, – problemą dėstė pašnekovas.

Jau važiuojant link probleminės vietos, jis turėjo keletą pastabų kelio projektuotojams. „Prisižiūrėsime žiemą, per plikledį, linksmybių. Pažiūrėkit, koks kelias siauras. O dar borteliai sudėti. Kažin, kaip čia du vilkikai prasilenks“, – svarstė jis. Bet numojo ranka – palikime tai vilkikų vairuotojų meistriškumui.

O štai uždarų griovių jau niekieno meistriškumui nepaliksi. „Ir kas taip sugalvojo? Juk po pirmojo didesnio lietaus ar pavasario polaidžio visą šitą „meną“ reiks perdaryti. Ir tai ne tik mano įtarimai: tą pastebėjo grupė obeliečių“, – sakė pašnekovas. Kas dėl to kaltas, jis svarsyti nesiryžo. Pašnekovas atviras: nesinori ieškoti kaltų, svarbu, kad grioviai būtų pataisyti taip, kad vanduo kažkur galėtų nutekėti nuo kelio, o ne laikytųsi juose. „Antraip rimtai galėsime irkluotojų būrelį steigti“, – ironizavo jis.

Pašnekovo teigimu, ir be šios Obeliuose jau yra pralaida, kuri padaryta atsainiai. Ji – prie obeliečių pamėgto tvenkinio. „Plika akimi matyti, kad pralaida po keliu jau išlinkusi. Netgi dabar, kai yra sausra, matote,kad pusė pralaidos vamzdžio yra vandenyje. O jei būna drėgnesnis metas, tai matyti tik pats vamzdžio viršus“, – sakė pašnekovas.

Obelių seniūno pavaduotoja Aldona Žėkienė, paklausta, ar jai žinomi obeliečių nuogąstavimai dėl pralaidos, sakė, kad kol kas į ją niekas dar nesikreipė. „Aš labai dėkinga neabejingiems žmonėms. Tik suvienijus jėgas galime kurti gražesnius Obelius“, – kalbėjo seniūno pavaduotoja. Ji ragina kiekvieną obelietį būti savo gatvės, savo miesto patriotu, atvirai kalbėti, jei mato, kad kažkas daroma ne taip. „Mes rūpinamės visa seniūnija. Ne visuomet spėjame sužiūrėti visas negeroves. Būsime dėkingi už pagalbą ir informaciją“, – sakė pašnekovė. Ji pažadėjo nedelsiant pasidomėti griovių prie naujojo kelio problema.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą