Apleisto ir neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąraše – 18 objektų (5)

Publikuota: 2020-08-13 Kategorija: Aktualijos
Apleisto ir neprižiūrimo nekilnojamojo turto sąraše – 18 objektų
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Apleistas pastatas.

Rokiškio rajono savivaldybė paskelbė žinią „DĖL NEKILNOJAMOJO TURTO ĮTRAUKIMO Į PRELIMINARŲ APLEISTO AR NEPRIŽIŪRIMO NEKILNOJAMOJO TURTO SĄRAŠĄ“. Ir pateikė pirmųjų 18-kos tokių pastatų sąrašą. Apleistų, gyvenvietės vaizdą darkančių pastatų galima rasti kiekviename rajono mieste, miestelyje ar kaime. Tačiau griuvenų savininkus savivaldybė žada „auklėti“ smūgiu per kišenę – jei nesitvarkys, augs nekilnojamojo turto mokestis iki 3 proc.

Daugiausia – iš Kriaunų seniūnijos
Įdomu tai, kad daugiausia pastatų sąrašui pateikė Kriaunų seniūnija. Antai Buniuškių g. 11, Buniuškių k. yra net šeši tokie statiniai. Vienas jų – gyvenamasis pastatas, keturi – pagalbiniai ūkio statiniai, dar vienas – kitas inžinerinis statinys. Kam priklauso šis pastatas, taip pat nurodyta – pateikti savininko inicialai E. K.
Dar penki į sąrašą įtraukti pastatai yra taip pat Kriaunų seniūnijos, jie taip pat registruoti vienu adresu: Baršėnų kaime, Mielėnų g. 14. Jie priklauso dviems šeimininkams: O.V. ir V. V.
Trys statiniai yra Obeliuose.Tai gyvenamosios paskirties pastatas Vytauto g. 57, kurio savininkai L. M. ir M. D. Taip pat J. Zaukos 16 esantis gyvenamosios paskirties statinys, kurio savininkai A. G. ir M. J. Dirbtuvių g. 14 esantis daugiabutis gyvenamosios paskirties namas taip pat įtrauktas į sąrašą. N. V., M. P., O. P., V. V., T. S.
Daugiau nei trijų butų apleistas statinys yra ir Rokiškyje, Upės Tako gatvė 10. Jis priklauso N. B.
Taip pat apleisti namai yra Konstantinavoje, Skaistės g. 2. Šio pastato paskirtis: gyvenamoji (įvairioms socialinėms grupėms), jis priklauso E. M.
Taip pat tokie pastatai yra Skemuose bei Onuškyje.

Kas gresia?
Rajono savivaldybės pranešime teigiama: „Pažymime, kad fiziniai asmenys, kurių turtas išvardintas priede, per nustatytą terminą nepateikus šių dokumentų, Jų valdomas nekilnojamasis turtas bus įtrauktas į Savivaldybės tarybos sprendimu tvirtinamą Sąrašą. Patvirtintame Sąraše esančiam nekilnojamajam turtui, kuris vadovaujantis Įstatymu yra mokesčio objektas, bus taikomas 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, o nekilnojamojo turto, kuris, vadovaujantis Įstatymu nėra mokesčio objektas, savininkui (valdytojui) bus taikoma administracinė atsakomybė“.

Apleisti pastatai – opi problema
„Rokiškio Sirena“ primena, kad apleistų pastatų klausimas rajone yra labai aktualus. Bene garsiausi jo pavyzdžiai: Konstantinavos mokyklos bendrabučiai, „Pentagonas“ Juodupėje, statinių kompleksas šalia Valstybinės mokesčių inspekcijos pastato. Ką jau bekalbėti apie apleistus statinius kaimuose.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video