Ambicingas projektas – visuomenei pristatytas socialinių paslaugų spektrą atskleidžiantis interaktyvus informacinis stendas (video) (4)

Publikuota: 2021-04-08 Kategorija: Aktualijos
Ambicingas projektas – visuomenei pristatytas socialinių paslaugų spektrą atskleidžiantis interaktyvus informacinis stendas (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė džiaugėsi, kad ambicingam projektui įgyvendinti suburta veikli ir idėjų kupina komanda.

Rajono savivaldybėje jau veikia unikalus interaktyvus informacinis stendas. Jame patogiai ir paprastai pateikiama informacija apie visas rajono gyventojams teikiamas socialines paslaugas. Viskas viename: patogiai, patraukliai pateikiama informacija apie tai, kokios paramos, pagalbos galima tikėtis ištikus likimo išbandymams: nuo paramos maisto produktais, saugaus prieglobsčio, transporto nuvykti pas gydytojus iki psichologinės pagalbos kontaktų. Tai unikalus stendas – viena pirmųjų šalyje tokio tipo duomenų bazių.

Daug tikėjosi
Šis informacinis stendas – projekto Bendradarbiavimas ir informacijos apie socialines paslaugas sklaida Rokiškio mieste“ (08.6.1-ESFA-T-927 Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas) dalis. Rokiškio miesto vietos veiklos grupė gavo galimybę Rokiškio miesto plėtrą paskatinti projektais. Šiuo metu jų įgyvendinama net devyni. Ir minėtasis projektas, kurį įgyvendina Socialinės paramos centras su partneriais: Rokiškio miesto vietos veiklos grupe, Rokiškio rajono vietos veiklos grupe, Pakruojo miesto vietos veiklos grupe, Rokiškio dekanato Caritu bei „Rokiškio Sirena“, yra vienas iš šio devynetuko.
Projektas labai ambicingas ir novatoriškas: sukurti Rokiškio rajono gyventojams prieinamų socialinių paslaugų informacinę sistemą. Iki šiol kiekviena įstaiga, nevyriausybinė organizacija informaciją apie savo paslaugas skleidė, kaip pati išmanė: vieni socialiniuose tinkluose, kiti – internetiniuose tinklapiuose, treti – kartas nuo karto žiniasklaidoje. Tokia padrika informacija buvo nepatogi visų pirma jos gavėjams – rajono gyventojams. Ir šią situaciją nusprendė pakeisti Socialinės paramos centras, inicijavęs projektą. Centro direktorė Jolanta Paukštienė ne kartą akcentavo: iš projekto tikimasi daug.
Tačiau sektinų pavyzdžių, į kuriuos galėtų orientuotis informacinės sistemos kūrėjai, kol kas maža. Maždaug tuo pat metu bendrą socialinių paslaugų informacinę sistemą dar tik kuria ir tobulina valstybinės institucijos. Tad nedideliame rajone sugalvotas projektas – drąsus ir ambicingas. Socialinės paramos centro direktorė dėkojo inovatyviai, aktyviai ir kūrybingai projekto komandai.

Labai paprasta ir patrauklu
Patraukli, vartotojui puikiai suprantama informacinė sistema sukurta per labai trumpą laikotarpį: per maždaug vos trejetą mėnesių. Todėl didžiulės pagarbos nusipelno Socialinės paramos centro specialistės, surinkusios ir susisteminusios didžiulį kiekį įvairiausių duomenų. Jų pagrindu buvo sukurta spalvinga, akį traukianti svetainė www.socsketis.lt. Ji skirta ne tik pateikti informaciją interaktyviajame stende, bet ja galima naudotis kiekvienam, turinčiam interneto prieigą. Ir svetainės pavadinimas, ir logotipas simboliški: skėtis saugo nuo likimo negandų, telkia bendraminčius, ir net suskleistas jis tarnauja kaip tvirta atrama.
Tai patogu dėl kelių priežasčių: susipažinęs su stende pateikta informacija, paramos ieškantis žmogus toliau galės domėtis, ieškoti jam reikalingų dalykų ir namuose. Svetainė labai patogi, paprasta naudotis: čia pateikiama detali informacija, kaip rasti reikiamas paslaugas: jų teikėjų kontaktai nurodomi ypač detaliai, pateikiama daug informacijos apie įstaigas, nevyriausybines organizacijas. Karantino metu ribojami renginiai, tačiau kai tik bus galima juos rengti, svetainėje ir stende bus galima rasti naujausią informaciją apie juos. Taip pat stende ir svetainėje pasakojamos savanorystės, gerųjų patirčių istorijos. Informacija bus nuolatos atnaujinama.
Informacija svarbi ir paramos teikėjams, konsultantams, nevyriausybinėms organizacijoms, dirbančioms socialinės paramos srityje: tai patogi informacinė bazė, kurios dėka galima tinkamai nukreipti besikreipiančius pagalbos, be to, ir planuoti trūkstamas paslaugas, rengti projektus. Taigi, ir pats stendas, ir duomenų bazė turės ilgalaikę išliekamąją vertę.
Interaktyviuoju stendu naudotis labai paprasta. Tačiau tiems, kurie nedrįs patys, patars, parodys kaip ieškoti informacijos projekto specialistės.
Pats interaktyvusis ekranas į Rokiškį atkeliavo net iš Švedijos. Akį traukiantis ekranas pastatytas rajono savivaldybėje, prie pirmojo aukšto salės.

Labai aktualu karantino metu
Rokiškio vietos veiklos grupės vadovas Irmantas Tarvydis neslėpė: interaktyvusis stendas jam labai patiko. Jis mano, kad tokia informacinė sistema labai svarbi ir aktuali, ypač šiuo karantino metu, kai ribojami kontaktai: paramos ieškantis žmogus informaciją ras labai patogiu būdu. I. Tarvydis svarstė, ar ateityje nereiktų paieškoti interaktyviajam stendui dar patogesnės vietos, kad jis būtų interesantams prieinamas bet kuriuo jiems patogiu metu. Išeitis būtų, pavyzdžiui, patalpinti jį panašiame į bankomatą pastate. „Tai būtų uždavinys ateities projektams“, – sakė jis.
Rajono meras Ramūnas Godeliauskas akcentavo, kad šio interaktyvaus stendo ir informacinės sistemos atsiradimas yra labai svarbus žingsnis, palengvinsiantis rajono žmonėms socialinių paslaugų prieinamumą.
Pakruojo miesto vietos veiklos grupės vadovė Vaida Šeižė pristatė projekto kūrimo eigą. Tam tikros idėjos dabar dar nebuvo suplanuotos įgyvendinti, tačiau ambicingų planų neatsisakoma.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video