A. Dulkys apie patiriamą mobingą ragina pranešti visų gydymo įstaigų medikus (4)

Publikuota: 2021-05-20 Kategorija: Aktualijos
A. Dulkys apie patiriamą mobingą ragina pranešti visų gydymo įstaigų medikus
Rokiškio Sirena nuotr. / Greitoji medicinos pagalba

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys apie patiriamą mobingą ragina pranešti visų gydymo įstaigų medikus, kad problema būtų sprendžiama sistemiškai.

„Manęs asmeniškai netenkina klausimo sprendimas vien per Šiaulių aspektą, todėl kad šiomis dienomis sulaukiau labai gausių neformalių skambučių, anoniminių laiškų iš pačių skirtingiausių Lietuvos vietų“, – Seime ketvirtadienį žurnalistams sakė A. Dulkys.

„Tai aš kviečiu visas Lietuvos gydymo įstaigas, kuriose jaučiate, kad yra kažkokių tokių dalykų, daryti iš viso to, sakyčiau, tam tikrą sąjūdį ir kreiptis į mus“, – pridūrė jis.

Praėjusią savaitę skelbta, kad teisėsauga aiškinasi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusios jaunos medikės mirties priežastį, tačiau daugiau detalių neatskleidžiama. Anot žiniasklaidos, nelaimė galėjo įvykti dėl mobingo darbo vietoje.

Gydymo įstaigos atstovai teigia, kad medikė buvo atleista iš darbo dėl šiurkštaus pažeidimo.

Dėl situacijos ligoninėje sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys sudarė specialią darbo grupę. Jo teigimu, darbo grupė veiklą pradeda ketvirtadienį.

„Šiandien pradeda dirbti mano inicijuota pokyčių grupė, kurioje yra ne tik Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai, bet ir mokslininkai iš Vilniaus universiteto, Valstybinės darbo inspekcijos, nevyriausybinių organizacijų atstovai“, – kalbėjo jis.

Ministras pridūrė, kad ši darbo grupė bendradarbiaus ir su medikus vienijančiomis organizacijomis.

„Šita grupė stengsis aktyviai bendrauti su medija, su jumis, kad galėtų teikti pačią šviežiausią informaciją. Darbas prasideda, vyks šita grupė ir į vietą“, – kalbėjo jis.

A. Dulkys pabrėžė, kad medikams bus sudaromos visos sąlygos turimą informaciją pateikti konfidencialiai, todėl jie kviečiami bendradarbiauti.

„Kad mes galėtume priimti sprendimus, sprendimus tokius, kurie būtų ne laikini, bet negrįžtami ir sisteminiai“, – sakė jis.

Pats ministras į Šiaulius vykti neketina, tačiau teigė, kad bendrauja „ir su artimaisiais, ir su medikų bendruomene ten“.

„Bet tą darau ne su medijos pagalba“, – pridūrė jis.

Anksčiau šią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad, siekdamas išvengti interesų konflikto ar galimų sąsajų su dalyvaujančiomis šalimis, nuo Pokyčių inicijavimo grupės vadovo pareigų nusišalino sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Naujienų portalo lrytas.lt duomenis, tokį sprendimą ministerija priėmė gavusi Šiaulių medikų laišką, kuriame teigiama, kad A. Pečkauskas buvo tiesioginio mirusios medikės vadovo Andriaus Bubliausko „pažįstamas iš studijų ir rezidentūros laikų“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video