Miltelinio dažymo rajone pradininkas: „Verslą kurti ne Rokiškyje minčių nebuvo“ (17)

Publikuota: 2019-01-17 Kategorija: Verslas
Miltelinio dažymo rajone pradininkas: „Verslą kurti ne Rokiškyje minčių nebuvo“
Asm. archyvo nuotr. / Miltelinio dažymo procesas

Miltelinis dažymas – dažnam dar nepažįstama sąvoka. Tačiau verslauti panoręs trisdešimtmetis Rolandas Šmagoris su tokio tipo dažymu nusprendė supažindinti rokiškėnus, ir, pasinaudojęs užimtumo tarnybos teikiamomis paramomis verslui nusprendė miltelinio dažymo paslaugas teikti gimtajame mieste.

Miltelinis dažymas – kas tai?

Miltelinis dažymas – tai pažangus apdailos procesas, kurio metu krūviu pakrauti (įelektrinti) pigmento ir smulkiai sumaltos dervos detalių mišinio milteliais yra padengiami įvairių metalinių detalių ir daiktų paviršiai. Elektriškai įkrauti milteliai yra užpurškiami ant paviršiaus, kuriam yra reikalinga danga, o vėliau, karščio pagalba lydant miltelius, dažymas yra užtvirtinamas – taip daiktas apsaugomas nuo karščio, šalčio, purvo, įbrėžimų, korozijos, nublukimo ir kitų oro ir gamtos sukeliamų faktorių.

Pilnas miltelinio dažymo procesas susideda iš kelių žingsnių: gaminio paruošimo, kuomet gaminys yra nuvalomas bei nuriebalinamas, džiovinimo, dažymo, kaitinimo. Kiekvienai norimai dažyti detalei taikomas skirtingas paruošimas, pavyzdžiui: plienas fosfatuojamas, kai kurie lydiniai achromatuojami. Paruošus ir išdžiovinus gaminys pradedamas dažyti.

Miltelinio dažymo procese yra ir daugiau punktų, tačiau jie priklauso nuo kliento norų – prieš dažymą gaminys gali būti gruntuojamas, po dažymo – lakuojamas.

Idėja kilo užsienyje

Kaip pasakojo R. Šmagoris idėja apie miltelinį dažymą kilo darbuojantis užsienyje. „Užsienyje dirbau su suvirinimo ir miltelinio dažymo darbais. Nors nei suvirintojo, nei dažytojo specialybės neturėjau, darbo užsienyje metu sukaupiau didžiulį patirties bagažą, kurį nusprendžiau išnaudoti kaip verslo idėją,“ – kalbėjo R. Šmagoris.

Dar praėjusių metų rudenį į verslą įsiliejęs vyras pasakojo, kad grįžęs atgal į tėvynę suprato, kad miltelinis dažymas Rokiškio rajone – nauja sfera, vyras nusprendė plėtoti būtent šią verslo idėją. „Pasidomėjęs sužinojau, kad užimtumo tarnyba finansuoja naują verslą, kurį kuria jauni asmenys. Kadangi į jauno žmogaus „rėmus“ tilpau, nusprendžiau baigti šešiolikos savaičių trukmės suvirintojo kursus ir rašyti projektą miltelinio dažymo įrangai įsigyti. Tam pastūmėjo ir brolis, kuris prieš kelerius metus pasinaudojęs užimtumo tarnybos teikiamu finansavimu taipogi įkūrė savo verslą,“ – atviravo verslininkas.

R. Šmagorio parsivežta verslo idėja pasirodė verta finansavimo, todėl reikalingai įrangai įsigyti vyras gavo 15 tūkstančių eurų. “Už gautas lėšas įsigijau elektrinę polimierizacijos krosnį, miltelinio išpurškimo įrenginį bei kompresorių su sausintuvu ir filtrais,” – kalbėjo R. Šmagoris. Pastarasis pridūrė, jog įsigijus įrangą trūko tik patalpų – tam vyras išnaudojo vaikystės namų ūkinį pastatą, kurio renovaciją padengė iš susitaupytų lėšų. “Reikėjo susitvarkyti, renovuoti patalpas, įsivesti elektrą. Patalpų parengimui investavau apie 5000 eurų. Pritrūkus santaupų teko net automobilį parduoti,” – juokėsi pašnekovas.

Nors R. Šmagoris teigė, kad oficialiai darbuojasi apie du mėnesius, tačiau neslėpė, kad galvoje jau sukasi mintys apie verslo plėtrą. “Šiuo metu darbuojuosi vienas, tačiau neapleidžiu minties įkurti papildomų darbo vietų rajono gyventojams. Tačiau apie tai – kiek vėliau,” – kalbėjo R. Šmagoris pridurdamas, jog minčių verslą kurti kitur net nebuvo. „Myliu savo miestą. Visus čia pažįstu ir visi pažįsta mane, todėl čia labai gera gyventi. Ateityje planuoju plėsti verslą, tačiau už Rokiškio ribų neišlysiu,“ – šypsojosi jaunasis verslininkas.

Nuo ratų iki tvorų

Ažuolų gatvėje miltelinio dažymo erdvę įkūręs R. Šmagoris pasakojo, kad miltelinio dažymo principu nudažyti galima metalines detales ir daiktus, kurie telpa į elektrinę polimierizacijos krosnį. „Galima dažyti ratus, tvoras, motociklų ir keturračių rėmus, ūkininkų padargus, seifus, šaldytuvus ir kitus gaminius, kurie telpa į turimą krosnį,“ – kalbėjo R. Šmagoris pridurdamas, kad turimos krosnies išmatavimai yra 2,50x1,60x1,20.

R. Šmagoris pasakojo, jog yra keturios miltelinių dažų rūšys: lygūs ir blizgūs, matiniai, smėlio bei apelsino žievelės struktūros, o spalvos – iš RAL spalvų paletės. Vyras teigė, kad miltelinio dažymo procedūra užtrunka iki savaitės – kartais dėl prastų oro sąlygų nepavyksta nusmėliuoti gaminio paviršiaus, todėl procesas užsitęsia.

„Atvežus metalo dirbinį juo pasirūpinsime nuo A iki Z: klientui panorėjus gaminį nugruntuosime, paruošime dažymui, nudažysime, „iškepsime“. Klientui panorus nudažytą gaminį galima nulakuoti. Todėl ir dažymo kainos svyruoja – kuo daugiau nori klientas, tuo brangiau viskas kainuos. Tačiau pabrėšiu, kad MB „Metorolis“ kainos tikrai nesikandžioja, o dabartinėje rinkoje jos – vienos mažiausių,“ – atviravo pašnekovas.

Su MB „Metorolis“ susisiekti galite atvykę adresu Ąžuolų g. 22, Rokiškis, telefonu 862135490 arba el. paštu Metorolis1@gmail.com.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video