Panevėžio regione daugėja gripo atvejų (0)

Publikuota: 2018-12-18 Kategorija: Sveikata
Panevėžio regione daugėja gripo atvejų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Panevėžio departamentas informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2018 m. 50-ąją savaitę (gruodžio 10 d. – gruodžio 16 d.), palyginus su šių metų 48 ir 49 sav. (lapkričio 26 d. – gruodžio 9 d.) duomenimis, Panevėžio apskrityje padidėjo. Praėjusią savaitę bendras Panevėžio regiono sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 63,57 atv. 10 tūkst. gyventojų, o 48 ir 49 sav. – atitinkamai 58,61 atv. ir 56,00 atv. 10 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę Panevėžio regione registruota 10 gripo atvejų, iš jų 6 susirgimai registruoti Panevėžio mieste. Dėl gripo hospitalizuotų asmenų Panevėžio regione dar neregistruojama. Šių metų 50 sav. didžiausias sergamumo rodiklis registruotas Panevėžio mieste –92,12 atv. 10 tūkst. gyventojų.

Gydymo įstaigos dar turi gripo vakcinos rizikos grupių asmenų skiepijimui

Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu, taigi atsižvelgiant į tai, kad gripo atvejų dar registruojama nedaug, dar ne vėlu kreiptis pas savo šeimos gydytoją ir pasiskiepyti nuo sezoninio gripo, jeigu dar to nepadarėte.

Panevėžio apskrityje 2018-2019 m. gripo sezono metu, asmenims, priklausantiems rizikos grupėms, valstybės lėšomis yra kompensuojamos 11 179 gripo vakcinos ,,Influvac“ dozės. NVSC Panevėžio departamento duomenimis, nuo vakcinacijos pradžios valstybės lėšomis jau paskiepyta 9 711 asmenų (išskiepyta 87 proc. turimos nemokamos vakcinos).  

Kokiems rizikos grupių asmenims ypač rekomenduojama pasiskiepyti?

Skiepytis rekomenduojama visiems suaugusiems ir vaikams, vyresniems nei 6 mėn. amžiaus, tačiau ypač rekomenduojama pasiskiepyti:

▪ 65 m. ir vyresniems asmenims;

▪ nėščiosioms;

▪ asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; 

▪ asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ▪ ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;

▪ sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Kaip apsisaugoti nuo ŪVKTI? 

Nors skiepai yra efektyviausia profilaktikos priemonė, tačiau nuo ŪVKTI skiepų nėra (išskyrus gripą). Taikomos kitos profilaktikos priemonės:
▪ Stiprinti organizmą;
▪ Dažnai plauti rankas;
▪ Vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
▪ Gerai vėdinti patalpas;
▪ Susirgus gerti daug skysčių, likti namuose.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video