Spektaklio „Nutildytos mūzos“ premjerą rokiškėnai sutiko gausiais aplodismentais (3)

Publikuota: 2017-02-09 Kategorija: Renginiai
Spektaklio „Nutildytos mūzos“ premjerą rokiškėnai sutiko gausiais aplodismentais
Organizatorių nuotr. / Prieš pasirodymą linksmai nusiteikusi Olkinų šeima.

Vasario 4 d. Rokiškio kultūros centre pristatytas asociacijos „Rokiškio teatras“ spektaklis „Nutildytos mūzos“. Ir nors premjera jau buvo įvykusi praėjusių metų lapkritį, tačiau spektaklis spėjo pelnyti žiūrovų simpatijas, tapti vienu geriausių tarp Lietuvos mėgėjų teatrų ir susižerti visus įmanomus apdovanojimus savo žanre. Jautrios tematikos „Nutildytos mūzos“ nepaliko abejingų ir rokiškėnų teatro mėgėjų – aktoriai ir spektaklio režisierė Neringa Danienė įvertinti žiūrovų plojimais atsistojus.

Palietė kiekvieną žiūrovą

„Jautru“ – tokiais žodžiais po spektaklio dalijosi žiūrovai. Ir tikrai, šis žodis puikiausiai apibūdina patirtus jausmus. Pirmiausia šį jausmą sustiprina faktas, kad „Nutildytos mūzos“ – tai tikrais įvykiais paremtas spektaklis. Originalus scenarijus parašytas išstudijavus jaunos žydaitės Matildos Olkinaitės dienoraštį bei remiantis amžininkų prisiminimais. Atskleisti skaudžią mūsų krašte gyvenusių žydų istoriją pasirinkta per Rokiškio rajone, Panemunėlyje, gyvenusią Naumo Olkino šeimą, kurią ištiko tragiškas likimas. Jauna, vos 19 m. sulaukusi, N. Olkino dukra Matilda – jautri, talentinga siela, kuri kaip gėlės žiedelis buvo pradėjusi skleistis kaip poetė. Jau tuomet jos eilėraščiai buvo spausdinami leidiniuose, skaitomi, o ateitis atrodė šviesi kaip niekad. Matlė buvo lyginama su ryškia lietuvių poete Salomėja Nėrimi. Ir iš gyvenimo ji gėrė viską – tas atsispindėjo ir jos kūryboje. Mokslai, pirmoji meilė, neabejingumas esančiai situacijai pasaulyje, Lietuvoje ir vis sunkėjanti situacija pačioje šeimoje. Jaunosios poetės mūzai buvo lemta žūti. Talentingų, daug žadančių žmonių ir jų šeimų likimai sudužo į šipulius. Matildos personažas – trapus, svajingas ir mylintis gyvenimą priešpastatomas grėsmingam karo žiaurumui ir .... jo beprasmybei. Ir nors praėjo jau ne vienas dešimtmetis po tragiškų įvykių, nusinešusių milijonus gyvybių, sudaužiusių likimus bei išnaikinęs didelę dalį žydų tautos, šių dienų pasaulinių grėsmių kontekste šis pektaklis - tarsi baltas balandis, pranašaujantis karo beprasmybę ir gyvenimo trapumą.

Spektaklis tėra tik vienas iš užsibrėžtų tikslų. Projekto vadovė žiūrovams papasakojo apie dar didesnius užmojus. „Prisilietimas prie šios šeimos istorijos – neišdildomas įspūdis visiems, o ypač jaunajai aktorių kartai. Be to, nusprendėme įamžinti Olkinų šeimos žuvimo vietą, kad ji būtų prieinama ne tik saujelei žmonių, bet ir plačiajai visuomenei. Taip ruošiamės išleisti geriausių Matildos eilėraščių rinkinį, kuriame atsispindėtų jos kūryba. Labai laukiame ir tų, kurie nori prisidėti prie šio kilnaus ir prasmingo tikslo“, - apie platesnius užmojus užsiminė Neringa Danienė.

Artimiausi pasirodymai:
Vasario 18 d. - Bajorų kultūros namai
Kovo 4 d. - Užpalių kultūros namai
Kovo 5 d. - Pandėlio kultūros namai
Kovo 17 d. - Kupiškio KC Subačiaus padalinys

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą