Ilzenbergo dvarui atiteko „Patraukliausios kultūrinio turizmo traukos vietovės – EDEN 2017“ apdovanojimas (0)

Publikuota: 2017-12-08 Kategorija: Renginiai
Ilzenbergo dvarui atiteko „Patraukliausios kultūrinio turizmo traukos vietovės – EDEN 2017“ apdovanojimas
Liudo Masio nuotr. / Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis

Kiekvienais metais Europos Komisija (EK) skelbia vis kitą temą patraukliausiai vietovei išrinkti; šįmet tai buvo „kultūrinis turizmas“. Daugiausiai EK kuruojamos iniciatyvos EDEN (angl. European Destinations Of Excellence) nominacijų pelnė Lietuvos kultūros židiniai – dvarai.

Š.m. gruodžio 6 d. „Patraukliausios kultūrinio turizmo traukos vietovės – EDEN 2017“ apdovanojimų ceremonijoje pusės tūkstantmečio istoriją menantis, legendomis apipintas Ilzenbergo dvaras buvo nominuotas trečiąja vieta.

„Mums šis laimėjimas – įrodymas, kad per pastaruosius penkerius metus sėkmingai atgaivinome autentika alsuojančią dvarvietę ir ūkį. Atvykėlius žavi tarp dviejų ežerų įsispraudęs, 15 ha užimantis natūralaus landšafto dvaro parkas su Lietuvos nepriklausomybės 100-io garbei skirtomis skulptūromis. Taip pat – galimybė susipažinti su ūkiniams dvarams būdinga kultūra, veikla bei tradicijomis“, – nominacija džiaugėsi Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis.

Sulaukta daugybė paraiškų

Lietuvoje sulaukta rekordiškai daug paraiškų – net 33 – iš skirtingų šalies regionų. Pagal Europos Komisijos nustatytus kriterijus vietoves vertino ekspertai iš Vilniaus universiteto, Vilniaus savivaldybės administracijos, Kultūros paveldo departamento, Ūkio ministerijos bei Turizmo departamento. Galutinis sprendimas buvo priimtas tiesiogiai aplankius daugiausiai balų surinkusius objektus, viso – 11.

Pirmąją vietą pelnė Pakruojo dvaras, įtrauktas į Rekordų knygą kaip didžiausias iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje. Antrąją vietą užėmė Jurbarko krašto renesanso perlu vadinama Panemunės pilis.

EDEN pripažinimas padidina ne tik vietovės žinomumą tarptautiniu mastu, bet ir turistų iš užsienio srautus. Projekte dalyvavo ir Airija, Belgija, Ispanija, Kroatija, Malta, Prancūzija, Suomija bei kitos Europos šalys, komisijai pristačiusios savuosius kultūrinio turizmo traukos objektus.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video