VMI skelbia pajamų deklaravimo startą: ar rokiškiečiai deklaruoja pajamas? (2)

Publikuota: 2019-03-22 Kategorija: Aktualijos
VMI skelbia pajamų deklaravimo startą: ar rokiškiečiai deklaruoja pajamas?
Vilma Žemaitienė, Vytautas Rakauskas

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad Elektroninio deklaravimo sistemoje 1,9 mln. gyventojų VMI suformavo metines pajamų deklaracijas. 1,4 mln. pajamų deklaracijų jau yra užpildytos, todėl reikia visai nedaug – peržiūrėti ir patvirtinti. Deklaracijų teikimas nesikeičia – gyventojai turi pateikti ir mokesčius sumokėti iki gegužės 2 d.

VMI pabrėžia, kad paprasčiausias ir greičiausias variantas deklaracijoms teikti – e. būdu, pasinaudojant e.VMI programėle išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, arba naudojantis Elektronine deklaravimo sistema (EDS).

Pasak VMI, praėjusiais metais 319 tūkst. gyventojų deklaravo 135,9 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM). VMI 742 tūkst. gyventojų grąžino 117,6 mln. eurų GPM permokos. Praėjusiais metais daugiau nei 531 tūkst. gyventojų paramai skyrė per 17,6 mln. eurų, iš kurių – 1 mln. eurų – politinėms partijoms.

VMI pažymi, kad iki šių metų liepos 1 d. gyventojai gali pasinaudoti vienintele galimybe deklaruoti praeityje pamirštas pajamas ir mokesčius sumokėti be jokių delspinigių ar baudų. Vadinasi, gyventojui pateikus ar patikslinus ankstesnių metų deklaraciją bei deklaravus papildomas pajamas, nuo susidariusių delspinigių beliks sumokėti mokestį.

Ar Rokiškio gyventojai susiduria su pajamų deklaravimo sunkumais?

„Pakankamai nesunku, o jei kas neaišku, gali pakonsultuoti VMI darbuotojai (gaištamas laikas važiavimui į VMI, nes telefonu „gelbėjantys“ konsultantai dažniausiai būna užimti, o jei atsiliepia, dažnai pasiūlo apsilankyti kuriame iš padalinių).“ – teigė Vytautas Rakauskas.

„Aš deklaruoju ir kitiems padedu tai padaryti. Kartais kyla sunkumų net man, buhalterei, ypač deklaruojant pajamas, gautas už parduota turtą ir pajamas, gautas dirbant su individualios veiklos pažyma. Šiemet bus lengviau deklaruoti tiems, kurie turi nepilnamečių vaikų, nes nebėra PNPD (papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis). Dar yra vienas „kabliukas“ – dažnai neakcentuojama, kad išlaidų kompensavimą už sumokėtas studijas gali dalintis abu tėvai, jei vaikas sumokėjęs už studijas nedirbo arba dirbo mažai. Dėl konsultacijų VMI priekaištų neturiu – jei pavyksta prisiskambinti, konsultuoja pakankamai aiškiai ir maloniai.“ – kalbėjo Vilma Žemaitienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video