Nedidelės bendruomenės daro didelius darbus: Rokiškio VVG būrėsi aptarti praėjusių metų (0)

Publikuota: 2024-04-24 Kategorija: Aktualijos
Nedidelės bendruomenės daro didelius darbus: Rokiškio VVG būrėsi aptarti praėjusių metų
Rokiškio Sirena nuotr. / VVG kasmet ataskaitinius susirinkimus pradeda jubiliatų pasveikinimu.

Nors sakoma, kad viščiukai skaičiuojami rudenį, visgi ,įstaigose ar organizacijose praėjusiais metais nuveikti darbai dažniausiai apžvelgiami pavasarį. Rokiškio Vietos veiklos grupės (VVG) nariai praėjusią darbo savaitę užbaigė būtent taip: skaičiavo įgyvendinamus projektus ir jau galvojo apie būsimus.

Tradiciniai ir netradiciniai sveikinimai

Nuo 2007-ųjų veikianti VVG šiuo metu turi 119 narių. Tai: 27 kaimų bendruomenės, 15 nevyriausybinių ir kitokių nebiudžetinių organizacijų, 5 biudžetinės įstaigos, 10 verslo įmonių ir 62 fiziniai asmenys. VVG šiuo metu vadovauja Milda Ulevičienė, pernai metų ataskaitiniame susirinkime perrinkta antrai, dvejų metų kadencijai.

Penktadienį Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio bibliotekoje susibūrę bendraminčiai, tradiciškai, ataskaitinį susirinkimą pradėjo nuo praėjusiais metais jubiliejines sukaktis šventusių narių ir organizacijų pasveikinimo. Paminėti ir jau kitą mėnesį jubiliejus švęsiantys asmenys.  

Būta ir vieno netradicinio sveikinimo. VVG pirmininkė M. Ulevičienė pasidžiaugė ataskaitiniam susirinkimui pirmininkavusio Vido Joneliūkščio laime: „Sveikiname Vidą, kurį visai neseniai aplankė dvigubas džiaugsmas – jų šeima pagausėjo dvynukėmis. Rinkome dovanas, kad jos būtų skirtingos, bet kad nesusipyktų, tegul bus vienodos“.

Vienos – trumpiau, kitos – išsamiau

Susirinkimo darbotvarkėje buvo numatyta spręsti 5 klausimus iš kurių net trys – praėjusių metų ataskaitų pristatymai. Dvi – finansinė ir revizinė – buvo pristatytos itin trumpai, akcentuojant pagrindinius dalykus.

„Ataskaitos visiems nariams buvo išsiųstos elektroniniu paštu, susipažinti su jomis kiekvienas galėjo pagal savo norus ir galimybes, tad dabar mums visiems reikia nuspręsti: reikia jas pristatyti dar kartą ar taupom laiką ir pritariam ataskaitoms?“, – jau skambančių plojimų fone, kas reiškė ataskaitų patvirtinimą, klausimą kėlė V. Joneliūkštis.

Visgi, vieną – pagrindinę – pirmininkės M. Ulevičienės ataskaitą susirinkę nariai išklausyti turėjo: „Aš jos nesiunčiau, sąmoningai, nes turiu ką pasakyti, padėkoti, bet ilgai užtrukti neplanuoju, nes vėliau laukia dar svarbesnė užduotis – bent trumpai susipažinti su apginta ateinančių metų strategija“.

Tikisi milijonų

M. Ulevičienė pasidžiaugė, kad Rokiškio VVG apgynė ateinančių 6-erių metų strategiją, kurią Nacionalinė mokėjimų agentūra įvertino kaip ambicingą ir pateikė vos keletą neesminių klausimų – prašymų patikslinti.

Pirmininkės teigimu, įgyvendinant „Rokiškio kaimo strategiją 2023-2029“, į kaimiškąsias teritorijas, įgyvendinant įvairius projektus, turėtų būti investuota net 1 mln. 570 tūkst. 820 eurai.

VVG administravimo vadovė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė supažindino su trimis strategijomis: dabar bebaigiama įgyvendinti „Rokiškio kaimo strategija 2014-2020“, vasaros antroje pusėje pradėsima vykdyti „Rokiškio kaimo strategija 2023-2029“ ir „Sumanaus kaimo“ strategija. Pastaroji, atvirkščiai nei pirmosios dvi, pirmiausiai reikalauja pasišaukti kvietimą ir išanalizuoti, ar susiformuoja kelių sektorių temos VP komanda.

Dar skelbs 17 kvietimą

R. Stankevičiūtė-Vilimienė skaičiavo, kad įgyvendinant besibaigiančią strategiją, buvo įvykdyta 16 paraiškų kvietimų ir pateikti 43 projektai: 35 jau yra baigti, 8 – eigoje, o jiems visiems įgyvendinti buvo panaudota 2 mln. 500 tūkst. eurų.

Visgi, pranešėja skubėjo pastebėti, kad lėšų projektų įgyvendinimui iš praėjusios strategijos dar yra ir bus šaukiamas 17 kvietimas verslo plėtrai: „Skubėsime paleisti kvietimą, nes tame kvietime bus 83 tūkst. eurų. Noriu paprašyti, kas pažįstate žmonių kaimuose, matote svajojančius išsiplėsti savo verslą, pasakykite jiems. Tai yra iš šios strategijos paskutinis kvietimas ir pasistengsime kuo greičiau pašaukti, kad žmonės galėtų kuo greičiau dirbti“.

Nauja ir kitokia programa

Kalbėdama apie „Sumanaus kaimo“ programą, R. Stankevičiūtė-Vilimienė pabrėžė, kad tai – nauja strategija, kurios formavimo principas priešingas iki šiol įgyvendintų.

„Pirmiausia – ne mes formuosime poreikį, bet jį turime surinkti iš apylinkių. Išgryninti savo įsivaizdavimą, tada surinkti skirtingų sektorių atstovus ir su jais kalbėti: jei atsiranda bendra tema, bendras „kažko“ poreikis NVO, verslui, bendruomenei ir visi nusiteikę strategiją daryti bendrai, tada galima pretenduoti į „Sumanaus kaimo“ programą. Privalomi elementai – IT ir žalioji strategija. Remiamam vienam sumanaus kaimo projektui didžiausia numatyta suma – 200 tūkst. Eur. Jeigu strategiją įgyvendins viena vietos veiklos grupė, didžiausia paramos suma sieks iki 500 tūkst. eurų, jeigu dvi – iki 600 tūkst. Eur, o jeigu sumaniųjų kaimų strategiją įgyvendins trys ir daugiau vietos veiklos grupių – iki 700 tūkst. Eur“, – sumas pagarsino VVG specialistė, tačiau juokėsi, kad čia bus daug „tuščio“ kalbėjimo, ko bendruomenės labai nemėgsta.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video