Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Eligijus Daugnora (video) (0)

Publikuota: 2021-05-09 Kategorija: Žmonės
Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Eligijus Daugnora (video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Eligijus Daugnora

 

Kviečiame Jus susitikti su neeiline asmenybe. Eligijus Daugnora mūsų susitikimą pavertė mažu spektakliu. Visas šio menininko gyvenimas yra teatras, nors literatūriniai darbai jo gyvenime yra ne mažiau svarbūs.

Eligijui teatras yra ta vieta, kurioje aktoriai mėgėjai gali kurti sau norimą situaciją, ją nagrinėti, spręsti kylančias problemas. Kiekviename vaidinime yra užslėpta socialinė problema, tai tikrovės atspindys. Tuos atspindžius mes regime gatvėje, darbe, parduotuvėje, būdami tarp draugų ar nepažįstamų žmonių.

Įdomiausias režisieriaus gyvenimas yra po spektaklio, kuomet aktoriai noriai dalinasi savo įžvalgomis ir išgyvenimais. Tai tarsi darni šeima. Suburtų entuziastų šeima, kuri mums padeda atmerkti akis, pamatyti ko nepastebime, išmokti kitaip reaguoti į įvairias gyvenimo situacijas.

Eligijaus režisuotas spektaklis vaizduojantis labai jautrius dalykus, gali mus sujaudinti ir priversti susimastyti, susitapatinti su herojais, įsigilinti į tam tikrą problemą. Kiekvienas vaidmuo tarsi įrankis, kuris atveria plačias galimybes pajausti ir stebėti grožį, žadinti poreikį, bendrauti su menu ir jį kurti.

Eligijaus gyvenimo meilė yra teatras ir literatūra. Neprofesionaliam aktoriui, gebančiam stebėti, išgyventi ir suvokti meno kūrinius, didinamas sąmoningumas, išplečiamos objektyviojo ir ypač subjektyviojo pasaulio pažinimo ribos.

Manau, kad tie žmonės, kurie vaidina pas Eligijų ir savo pareigose ar darbuose tampa šiek tiek geresni. Menas juos keičia. Režisieriui kiekvienas aktorius, tarsi skulptūra, kuria reikia nugludinti, nukapoti aštrius kampus ir jie užauga. Malonios popietės su gerbiamu Eligijumi.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video