Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Birutė Dapkienė (video) (16)

Publikuota: 2021-05-04 Kategorija: Žmonės
Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Birutė Dapkienė (video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Birutė Dapkienė

 

Prancūzų rašytojas, pilotas Antuanas de Sent Egziuperi „Mažajame Prince“ yra pasakęs: „Padėk man kuo geriau atlikti šios dienos darbus ir suvokti, kad svarbiausia valanda yra dabar. Apsaugok mane nuo naivaus tikėjimo, kad gyvenime gali viskas klostytis sklandžiai. Padovanok man blaivų suvokimą, kad sunkumai, pralaimėjimai, nesėkmės, klaidos yra neišvengiami gyvenimo priedai, padedantys mums augti ir bręsti.” Su šiomis rašytojo mintimis ir norėjau pristatyti kupiną entuziazmo ir stiprybės moterį – Birutę Dapkienę.

Visas jos gyvenimas susideda iš neeilinių iššūkių. Dar būdama mokinė pamokos metu ji sugebėjo išlipti per langą, nusipirkti ledų, sugrįžti į klasę ir pademonstruoti, kad lyg ir nieko neįvyko... Įsivaizduoju koks turėjo būti  laimingas šios mergaitės veidas po tokio „žygdarbio“! Šių dienų mokinių jau kitokie „žygdarbiai.“

Pokalbyje pasiūlėme pabandyti įvykdyti Birutės padarytus iššūkius ir parašyti kaip tai pavyks. O vienas vaikystėje patirtas įvykis ją taip sukrėtė, kad ilgai teko kalbinti, kad leistų paviešinti pokalbį.

Ji pati dėl visko jaučiasi atsakinga. Visas kaltes ir nuodėmes šiandien ji prisiima sau. Vieno įvykio net neišdrįso paviešinti, kad tik neįžeisti buvusio mokytojo, kuris smurtavo. Tuo metu tai buvo įprasta. Visiems tai buvo normalus reiškinys, tačiau Birutė kaltę prisiima ir neteisia smurtavusio mokytojo.

Dabar matant Birutės veiklas, aišku iš kur bujojo tos drąsos šaknys. Ji save išbandė įvairiose veiklose, patyrė skaudžiausius nuopuolius ir sukrėtimus. Kiekvieną kartą patyrusi nesėkmę ji  kaip feniksas pakyla iš pelenų ir su užsidegimu, atmetusi savo šviesius plaukus, vėl ir vėl eina į priekį.

Kaip žinome, paskutinis jos projektas, tai niekam nepavykusio Salų dvaro įveiklinimas. Aš tikiu, kad jai tai įgyvendinti pavyks. Mes dar ne kartą matysime Birutės skrydžius ir jos laimingą šypseną. Ačiū likimui, kad rokiškėnams padovanota ši asmenybė. Išgirsite jautrų ir įdomų pokalbį su pašnekove.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video