"Gyvūnų globa Rokiškyje" įkūrėja: "Visi geri darbai vyksta tik geranoriškų žmonių dėka" (9)

Publikuota: 2018-07-13 Kategorija: Žmonės
Asm. archyvo nuotr. /

Daugiau nei prieš trejus metus rokiškietė Renata Andriūnienė Facebook socialiniame tinkle sukūrė virtualius gyvūnų globos namus „Gyvūnų globa Rokiškyje“, kur krašto gyventojai dalinasi informaciją apie atklydusius, išmestus ar kitaip gyvenimo nuskriaustus naminius gyvūnus. Nors pagrindinio moters tikslo įkurti realius gyvūnų globus namus įgyvendinti vis dar nepavyko, tačiau R. Andriūnienė rankų nuleisti neketina, o šiuo metu, kartu su bendraminčiais, gyvūnais rūpinasi ne tik virtualioje erdvėje, bet ir juos priglausdama į savo namus.

Kur beglobiai „pasideda“ Rokiškyje?

„Gyvūnų globa Rokiškyje“ įkūrėjos teigimu, kurti bendruomenę padedančią beglobiams gyvūnams ją paskatino apsilankymas Utenos gyvūnų globos namuose. „Kai pamačiau, kiek daug beglobių šuniukų gyvena Utenos gyvūnų globos namuose galvoje ėmė kirbėti mintis – o kur beglobiai „pasideda“ Rokiškyje? Labai parūpo imtis bent minimalių veiksmų, kuriais galėčiau prisidėti prie beglobių gerovės ir tuomet į galvą „šovė“ mintis, jog galiu sukurti bendruomenę, kurioje žmonės galėtų padėti pabėgusiems, pasimetusiems, išmestiems gyvūnams. Taip ir gimė „Gyvūnų globa Rokiškyje“ Facebook grupė,“ – kalbėjo R. Andriūnienė.

Linkę bendradarbiauti

Sukūrusi virtualią gyvūnų mylėtojų bendruomenę, moters pastangas padėti beglobiams įvertino, deja, ne visi. „Žinoma,negatyvių žmonių yra kur kas mažiau, nei tų, kurie palaiko šią idėją. Iš pradžių reaguodavau į neigiamas žinutes, komentarus, tačiau laikui bėgant supratau, jog viso pasaulio nepakeisiu, todėl didžiausią dėmesį skiriu pagrindiniam grupės tikslui – sukurti tokią bendruomenę, kurioje vieni kitų padėdami žmonės galėtų savarankiškai pasirūpinti beglobiais. Juk fizinių globos namų neturime, todėl reikia ieškoti alternatyvų,“ – pasakojo gyvūnų mylėtoja.

Moteris teigė, jog nors ir sulaukia neigiamų atsiliepimų, tačiau labai džiaugiasi teigiamu žmonių požiūriu bei geranoriškumu. „Prie mūsų veiklos prisideda labai daug geranoriškų žmonių, kurie padeda gaudyti, globoti gyvūnus, aukoja maistą, vaistus, atveža dovanų – nė prašyti nereikia. Zooparduotuvės „Egzotika“ savininkas Vytautas Krivickas savo parduotuvėje pastatė dėžes, į kurias žmonės gali atvežti gyvūnams reikalingų priemonių, kurios vėliau atkeliauja pas mus,“ - pasakojo R. Andriūnienė. Pastaroji džiaugėsi, jog padėdami beglobiams žmonės ne tik ima aktyviau bendrauti tarpusavyje, bet ir matyti bendrą tikslą. „Rokiškyje yra begalė gerų žmonių, todėl „blogiukai“ prieš juos nublanksta,“ – šypsojosi R. Andriūnienė.

Namuose – iki dešimt pamestinukų

Nors, kaip teigė įkūrėja, „Gyvūnų globa Rokiškyje“ atspindi tik virtualius globos namus, moteris nevengia beglobių priimti ir į savo namus. „Gaila, tačiau negaliu priimti visų beglobių. Įprastai namuose būna apie 10 paklydusių šunelių. Šiuo metu pas mane „svečiuojasi“ 6 šunys ir tiek pat katinų. 5 priglausti šuneliai tapo nuolatiniais namų gyventojais, nes jei gyvūnėlis ilgai neranda naujų namų, „oficialiai“ apgyvendiname jį pas save, – pasakojo R. Andriūnienė, - Būna jog pamestinukai ir į tikruosius namus grįžta, ir naujus per keletą dienų randa. Tačiau būna ir tokių, kurie savojo žmogaus ir metus laukia, tačiau visgi viskas baigiasi laimingai“.

Gyvūnų globėja pasakojo, jog kasmet į naujus namus išvažiuoja apie 16 šunų: “Per tuos tris veiklos vykdymo metus tikrai nemažai augintinių turėjome. Džiugu, jog dauguma jų randa naujus namus”. Moteris teigė, jog pamesti, beglobiai šunys yra geresni ir, kaip bebūtų keista, pasitiki žmogumi. “Atrodo žmogus išduoda, išmeta tą augintinį, kuriam jis buvo visas pasaulis… O jie vis tiek žmogumi pasitiki, ir jų prieraišumas toks didelis, atrodo taip stengiasi, kad tik vėl nebeišduotų,” – pastebėjimais dalinosi R. Andriūnienė.

Atklydo ir latvis

Paklausta apie pačią įsimintiniausią paklydėlio istoriją, moteris prisiminė iš Latvijos atklydusį šunį. „Į Bajorus buvo atklydęs aklas šuo, kurį priglaudė vietiniai. Jie pasidalijo žinia apie situaciją ir, nepatikėsite, per dvi savaites atsirado tikrieji šeimininkai gyvenantys Latvijoje! Pasirodo, jog šuo nuo namų buvo nutolęs net 40 kilometrų ir niekas nežino, ar jis nuklydo pats, ar kažkieno “padedamas”… Skambučio metu šuo pažino iš mobiliojo telefono ragelio sklindantį balsą šeimininko, kuris iškart atlėkė pasiimti savo augintinio,” – džiaugsmingai pasakojo gyvūnų globėja.

Moteris prisiminė ir tai, jog yra tekę priglausti šunis, kurie pasirodė esą vogti, išvežti, tačiau atsiradus tikriesiems šeimininkams gyvūnėliai grįždavo namo.

Šunis myli labiau?

Per visus “Gyvūnų globa Rokiškyje” veiklos metus R. Andriūnienė teigė pastebėjusi, jog beglobių šunų skaičius gerokai sumažėjo, tačiau gaila, jog to paties negalima pasakyti apie kates: “Benamiai katinai – didžiulė miesto problema… Kai prasidėjo daugiabučių namų renovacijos ir katinams nebepavyko patekti į rūsius, problema “išplaukė” į paviršių – dešimtys katinų nuolat sukasi prie laiptinių, po balkonais. Su bendraminčiais stengėmės bent kiek sumažinti šią problemą: kačiukai iškeliauja ir į užsienį, ir į Utenos globos namus. Tačiau, kad ir kaip žmonės stengtųsi, visų kačių išgaudyti ir išdovanoti vis nepavyksta…” – liūdnai kalbėjo gyvūnų globotoja.

Renata Andriūnienė teigė, jog įkūrusi virtualią bendruomenę „Gyvūnų globa Rokiškyje“ norėjo ne tik padėti gyvūnams, bet ir išmokyti žmones bendruomeniškumo, rūpesčio, meilės bei pagarbos mažiesiems mūsų draugams, tačiau visų laurų sau neprisiima. „Jokios garbės sau tikrai neprisiimu. Aš tik sukūriau platformą, o toliau viskas vyko savaime gerų žmonių dėka. Taip pat tikiuosi, jog kažkada pavyks įkurti ir realius gyvūnų globos namus...“ – su viltimi akyse pokalbį užbaigė R. Andriūnienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video