Šeima ten, kur vyrauja meilė, pagarba ir džiaugsmas (0)

Publikuota: 2021-05-16 Kategorija: Žmonės
Šeima ten, kur vyrauja meilė, pagarba ir džiaugsmas
Asmeninio archyvo nuotr. / Simonas, Afroditė, Jurga, Simona ir Benediktas Tuskos

 

Rokiškio rajono savivaldybės tarybos Šeimos taryba pristato dar vieną bendruomenišką, aktyviai visuomeninėje veikloje dalyvaujančią šeimą.

Šeimos tarybos pirmininko pavaduotoja Jolita Kalačiovienė sako, jog Jurgos ir Simono Tuskų šeimą, kurią taip pat įvertino ir Rokiškio miesto seniūnija, norėtų išskirti už ypatingus talentus. Ši šeima, plėtodama savo nuosavą verslą garsina miestą, remia renginius, muzikuoja, vaidina, savanoriauja, aktyviai prisijungia prie visuomeninio gyvenimo.

 

Jurga ir Simonai, kas jums yra šeima?

Šeima mums yra labai daug, tai nėra tik sąvoka. Tai vieta, kur vyrauja meilė, pagarba ir džiaugsmas. Visų šeimos narių nuomonė ir norai mums yra svarbūs, be galo džiaugiamės, kad turime vieni kitus.

 

Kokios bendros vertybės yra puoselėjamos jūsų šeimoje?

Šeimoje esame penkiese, kaip ir penki rankos pirštai. Kiekvienas atskirai – turime savus poreikius, pomėgius, norus ir svajones. Juos sugniaužus - mes vienas kumštis. Tokie esame vieningi, draugiški, pakantūs, atsakingi, palaikantys ir pasitikintys.

 

Kiekviena šeima yra unikali, turinti savitų bruožų, dovanų. Kaip jūs apibūdintumėte savo šeimą? Kuo jūsų šeima stipri?

Nėra dviejų visiškai vienodų šeimų. Kiekviena šeima yra savita, kažkuo unikali. Labai sunku kalbėti apie save – atrodo, jog jokių ypatingų bruožų mes net neturim.

Kad mūsų šeima stipri labiau supratome, kai gimė mūsų pagrandukas sūnus Benediktas, turintis Dauno sindromą. Tada ir pajutome šeimos stiprybę, kantrybę ir tarpusavio palaikymą.

Kokia šventė Jūsų šeimoje yra švenčiama labiausiai?

Švenčiam labai daug švenčių, nuo gimtadienių iki vardadienių, bet turbūt šv. Kalėdos labiausiai kvepia stebuklu. Ta šventinė atmosfera ore sklando nuo pat gruodžio pirmosios. Vaikams kabinam advento kalendorių, puošiam namus. Savaitę prieš Kalėdas puošiam natūralią, kvepiančią eglę ir laukiam Kalėdų ryto džiaugsmo ir dovanų.

 

Dažnai jus galima sutikti renginiuose, esat aktyvi šeima. Kaip jūsų šeima mėgsta leisti laisvalaikį?

Visi šeimoje esame skirtingi ir kiekvienas stengiamės užsiimti tuo, ką labiausiai mėgstam, kas mus labiausiai praturtina. Ši taisyklė galioja tiek dirbant, tiek laisvalaikiu. Leidžiant laisvalaikį kartu, dažniausiai mėgstam kruopščiai viską suplanuoti, nors kartais visai neblogai gaunasi ir ekspromtu.

Mūsų laisvalaikis gana įvairus. Kartais norisi aktyvių pramogų, kelionių, pasibūvimo su draugais, o kartais tiesog ilsimės, skaitom knygas, žiūrim filmus ar serialus.

Auginant vaikus, ar šiaip kasdienėje rutinoje, šeimos susiduria su iššūkiais. Kaip jūsų šeimoje priimami sprendimai?

Niekad neinam miegoti susipykę ar neišsprendę iškilusių klausimų. Neuždarom kambario durų tol, kol neišsiaiškiname situacijos iki galo, visad ieškom sprendimų.

Turime šeimos susirinkimus bei iš anksto aptartas šeimos taisykles, kurių privalu laikytis. Visa šeima žino, kokios gali būti pasekmės dėl jų nesilaikymo. Kai yra taisyklės - mažiau kyla ir konfliktinių situacijų ar nesusikalbėjimų.

Kas labiausiai pasiteisina auginant vaikus. Galbūt esat atradę „stebuklingą piliulę“?

Knygos, seminarai ir paskaitos turbūt niekada nepakeis gyvenimiškos patirties bei širdies balso. Auginant vaikus turbūt nesuklysim pasakę, jog jiems augant, kartu augame ir mes.

Ar auginant vaikus tėtis ir mama laikosi vieningo auklėjimo modelio? O galbūt būna, jog jei nepritaria mama, galima įkalbėti tėtį?

Auklėjam vaikus augindami asmenybes, todėl privalu turėti vieningą auklėjimo modelį. Nėra nieko blogiau, kaip tam tikroje situacijoje vaikų akyse likti bloga mama ir geru tėčiu arba atvirkščiai. Kad taip nenutiktų, dažniausiai visus iškilusius klausimus aptariame kartu. Tuomet vieningai ir nusprendžiame - kaip elgsimės ir kaip bus, kad nei vienam nebūtų staigmenos ar nuomonių išsiskyrimo.

Kokia išmintimi norėtumėt pasidalinti su skaitytojais? Galbūt turėtumėt ir ką patarti kitoms šeimoms, auginančioms vaikučius?

Labai greitai bėga laikas – taip pat greitai auga ir vaikai. Kol jie maži, patys nori kuo daugiau būti su šeima. Jiems augant, tėvai tampa mažiau reikalingi, bet ne mažiau reikšmingi. Svarbu kuo daugiau laiko praleisti visiems kartu, palaikyti ryšį ir bendrystę. Tos drauge praleistos akimirkos neįkainojamos - tai begalinė laimė. Niekada nepasiduokite ir eikite tik į priekį!

 

Dėkoju už pokalbį.

 

 

Dalintis naujiena

Sponsored Video