Atšvaitų dėvėjimas Rokiškyje - pasyvi "mada" (2)

Publikuota: 2018-12-18 Kategorija: Žmonės
Atšvaitų dėvėjimas Rokiškyje - pasyvi

2017 metais Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 3000 eismo įvykių. Daugiau nei trečdalyje jų nukentėjo pėstieji.

Tamsiuoju paros metu sužeista buvo 30%, o žuvo net 57% pėsčiųjų iš visų pėsčiųjų. Šviesiuoju paros metu dideliam eismo įvykių kiekiui turi eismo intensyvumas, kuris tamsiuoju metu sumažėja net kelis kartus. Tačiau tuomet pagrindiniu įvykių faktoriumi tampa prastas matomumas.

Norėdama išsiaiškinti pėsčiųjų matomumą padidinančių atšvaitų dėvėjimo tendencijas, „Rokiškio Sirenos“ socialiniame tinkle Facebook paskelbė apklausą. Viso balsavime dalyvavo 87 žmogus, iš kurių 59% (51 balsavusieji) teigė, kad atšvaitus dėvi, o 41% balsavusiųjų (36 žmonės) teigė, kad atšvaito nedėvi.

„Rokiškio Sirena“ primena, kad tamsiuoju paros metu transporto priemonės vairuotojo matomumo laukas sutrumpėja iki 100 metrų net įjungus tolimųjų šviesų žibintus. Tai reiškia, kad vairuotojui pėsčiąjį pastebėti yra daug sunkiau. Tą palengvina dėvėjimas atšvaito, kuris už transporto priemonės vairo sėdinčiam asmeniui yra pastebimas net iš tris kartus didesnio atstumo - 300 metrų. Kuomet įjungti automobilio artimųjų šviesų žibintai, matomumo laukas sutrumpėja dvigubai - pėsčiąjį dėvintį atšvaitą vairuotojas pastebi už 150 metrų, be atšvaito - vos už 50 metrų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą