Apklausa: Ar sutiktumėte tapti organų donoru? (0)

Publikuota: 2019-01-18 Kategorija: Žmonės
Apklausa: Ar sutiktumėte tapti organų donoru?
Rokiškio Sirena arch. nuotr. /

BNS teigiama, kad pernai Lietuvoje buvo užregistruoti 105 potencialūs organų ir audinių (ragenų) donorai.  Efektyviais donorais tapo 48 mirę žmonės . Kiekvienas skaičius – tai konkretus žmogus, kurio artimieji neišmatuojamos širdgėlos akimirką turėjo stiprybės ir jėgų padovanoti mirusiojo organus donorystei. Arba – nepadovanoti. Norint išsiaiškinti Rokiškio rajono gyventojų nuomonę paskelbėme anoniminę apklausą.

Organų donorystės ir transplantacijos procesas – itin specifinė medicinos sritis. Vienų žmonių gyvybę čia pratęsia kitų žmonių mirtis, sukasi mirties ir gyvybės ratas. Užtenka menkiausios negatyvios žinios, net iš piršto laužtų gandų – ir pritariančiųjų donorystei sumažėja: mažiau artimųjų sutinka aukoti mirusiųjų organus, padaugėja atsisakančiųjų pasirašytos donoro kortelės.

Tačiau džiugu, kad vis daugiau žmonių pasirašo sutikimo raštą po mirties tapti donorais, arba tai už juos padaro mirusiųjų artimieji. Šansas pasveikti pernai buvo suteiktas 158 sunkiai sergantiems ligoniams – tiek transplantacijų buvo atlikta. Organų donorystė – išskirtinė medicinos sritis, kurioje visuomenė priima kilniausius, kitų gyvybę gelbstinčius sprendimus.

Anoniminėje apklausoje „Ar sutiktumėte tapti organų donoru?“ galite sudalyvauti paspaudę ČIA.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video