Rokiškio r. Obelių gimnazijos pradinukai dalyvavo projekte ,,Olimpinis mėnuo“ (0)

Publikuota: 2019-11-05 Kategorija: Švietimas
Rokiškio r. Obelių gimnazijos pradinukai dalyvavo projekte ,,Olimpinis mėnuo“
Rokiškio r. Obelių gimnazijos nuotr. / Rokiškio r. Obelių gimnazijos pradinukai dalyvavo projekte ,,Olimpinis mėnuo“

Š.m. rugsėjo 30 – spalio 27 dienomis Rokiškio r. Obelių gimnazijos pradinukai kartu su mokytojomis ir socialine pedagoge – visuomenės sveikatos specialiste aktyviai dalyvavo  LR Sveikatos apsaugos ministerijos, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamame projekte „Olimpinis mėnuo“. Jo tikslas – padėti pradinukams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, kaip įtraukiančią, linksmą ir naudingą veiklą.

Projekto metu didelis dėmesys buvo skiriamas  keturioms temoms:

  • fiziniam aktyvumui –Ąžuolas galingasis;
  • sveikai mitybai – Amis Kilniaširdis;
  • ekrano laikui – Una Superbičiulė;
  • vaikų gerovei – Luka Kibirkštis.

Pirmąją savaitę mokiniai darė Ąžuolo mankštą, organizuojamos vyko fizinio aktyvumo pertraukos. Per jas vaikai ėjo į lauką pasivaikščioti, sportavo, žaidė nuotaikingus žaidimus.

Antrąją savaitę mokiniai buvo skatinami sveikai maitintis – per pusryčius gimnazijoje ragavo įvairias košes. Vyko sveikos mitybos pamokėlės.

Trečią savaitę  dėmesys buvo skiriamas  vaikų emocijoms. Mokiniai vieni kitiems pildė padėkų ir palinkėjimų sąsiuvinius.

Ketvirtą savaitę vyko pokalbiai, diskusijos apie tai,  kiek laiko praleidžiame prie informacinių technologijų  ekranų ir kaip galima tą laiką pakeisti kitomis sveikatai naudingomis veiklomis, vaikai pildė lentelę „Atradimų metas“.

Į projekto veiklas įtraukėme ir tėvelius. Kiekvienam savaitgaliui mokiniai parnešdavo užduotėlių ir jiems. Tėveliams reikėjo kartu su vaikais vieną savaitgalį praleisti gamtoje, kitą -  išvirti košę, pasidaryti ir pildyti dėkingumo žurnalą ar dienoraštį. Tėveliai savaitgalio veiklų akimirkas fiksavo nuotraukose, o gražiausių nuotraukų autoriai apdovanoti prizais.

Projekto veiklos vaikams suteikė daug teigiamų emocijų ir sveikos gyvensenos žinių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą