Nuotolinio mokymo belaukiant: skaičiuojamos priemonės ir kuriamas pamokų turinys (4)

Publikuota: 2020-03-21 Kategorija: Švietimas
Nuotolinio mokymo belaukiant: skaičiuojamos priemonės ir kuriamas pamokų turinys
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Didžiausios rajone mokyklos – Juozo Tūbelio progimnazijos – direktorius Zenonas Pošiūnas nuotolinio mokymo iššūkį sutinka su šiokiu tokiu nerimu.

Kovo 30-ąją rajono moksleiviai bus vėl pakviesti sėsti prie vadovėlių. Tik ne mokyklose, o namuose. Besirengdami ugdymo proceso atnaujinimui, mokyklų direktoriai ir mokytojai suka galvą, kaip praktiškai įgyvendinti dar nė karto tokiu mąstu šalyje nebandytą nuotolinio ugdymo programą. Savivaldybės švietimo specialistai skaičiuoja, ar pakaks techninių priemonių: kompiuterių, išmaniųjų telefonų, pagaliau interneto ryšio.

Kaip „Rokiškio Sirenai“ teigė rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis, moksleivių atostogos baigsis kovo 30-ąją. Tik mokysis jie ne klasėse, o nuotoliniu būdu. Paklaustas, ar visi mokiniai turės tam reikiamų priemonių: kompiuterį, planšetę ar išmanųjį telefoną bei interneto ryšį, pašnekovas teigė, kad tą dabar skaičiuoja rajono mokyklų vadovai. Kitą savaitę, žinant poreikį, bus priimti ir sprendimai. Pavyzdžiui, jei kai kurie mokiniai namuose neturi interneto, galbūt bus galima jį laikinai aprūpinti, pavyzdžiui, nupirkus išankstinio apmokėjimo kortelių ar panašiai. Pagalbos gali prireikti ir mokytojams: jiems gali reikėti vaizdo kamerų, kitų priemonių pamokų turiniui kurti, kurių neprireikdavo iki šiol. Kaip sakė A. Laužadis, nuotolinio mokymo organizavimo praktiniai iššūkiai ir galimi sprendimo būdai detaliau bus matomi kitą savaitę.

Beje, ne visiems moksleiviams nuotolinis ugdymas yra galimas. Štai Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro moksleiviai, esantys Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, taip mokytis negalės: jiems negalima naudotis interneto ryšiu. Kaip sakė A. Laužadis, tokių mokinių nėra daug, iki dešimties. Todėl galbūt jų mokslai bus nukelti.

Didžiausios rajone mokyklos – Juozo Tūbelio progimnazijos, kurioje mokosi daugiau nei šeši šimtai moksleivių, direktorius Zenonas Pošiūnas taip pat nekantriai laukia kitos savaitės. Mat šiuo metu pedagogai intensyviai bando pasirengti nuotoliniam mokymui: ieško idėjų, galvoja, kaip praktiškai vesti pamokas. Klausimų kol kas daug. Nuo pačių paprasčiausių: jei vienu metu prie interneto prisijungs tokia gausybė vartotojų, ar nebus ryšio sutrikimo problemų? Mokytojams į pagalbą mokyklos specialistai jau paruošė 20 nešiojamųjų kompiuterių su specialiomis programomis, informatikai talkins nuotoliniam darbui parengti asmeninius kompiuterius.

Dėl pamokų vedimo niuansų, pasak pašnekovo, mokytojai intensyviai tariasi įvairiose profesinėse grupėse, rengiami nuotoliniu būdu seminarai, mokymai, semiamasi idėjų. Kai kurios virtualios pratybos, užduotys jau yra parengtos. Pradinukai naudojasi sistema eduka klasė sistema. Penktokai – aštuntokai – ema pratybų sistema. Į pagalbą mokytojams, siūlydamas įvairius sprendimus, ateina ir verslas. Su moksleiviais komunikuoti realiu laiku yra specialios programos. „Taigi, žiūrėsime, ką siūlys mokytojai, kokios pagalbos reikės. Prisipažinsiu, šį iššūkį sutinkame ir su tam tikra dalele nerimo“, – teigė didžiausios rajone mokyklos direktorius Zenonas Pošiūnas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video