J. Tūbelio progimnazijos mokiniai taps rašytojais (0)

Publikuota: 2018-12-22 Kategorija: Švietimas
J. Tūbelio progimnazijos mokiniai taps rašytojais

Juozo Tūbelio progimnazija rajono gyventojus nuolat stebina naujovėmis bei moderniomis, unikaliomis idėjomis. Šįkart progimnazija, kartu su Turkijos, Lenkijos bei Rumunijos švietimo įstaigomis, įsijungė į projektą „Aš rašau, nes taip pat esu rašytojas“. Projekto metu ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bus skatinami skaityti knygas taip ugdant kūrybinio rašymo ir kritinio mąstymo įgūdžius.

Projekto metu mokiniai turės perskaityti Viktoro Hugo knygą „Vargdieniai“. Tačiau tai – toli gražiu ne pagrindinė užduotis projekto dalyviams. Padedami mokytojų mokiniai analizuos veikėjų charakterius, kovą tarp gėrio ir blogio, kaip laikas ar kiti žmonės gali prisidėti prie asmenybės pokyčių ir... parašyti knygos tęsinį („Jei aš būčiau V. Hugo ir gyvenčiau šiomis dienomis“.

Visų mokinių rašiniai bus surinkti į vieną knygą – taip projekto dalyviai mėgins įrodyti, jog rašytoju gali būti kiekvienas. Knyga bus išversta į anglų kalbą ir vienas egzempliorius bus pristatytas į V. Hugo muziejų Prancūzijoje.

Projekto proceso etapai buvo aptarti gruodžio mėnesį Turkijoje susitikus visiems projekto partneriams. Dalyviai susitiko Kocaeli provincijos Cayirova miestelio pagrindinėje mokykloje, parsivežė kino filmą „Vargdieniai“, kurį mokiniai ir mokytojai žiūrės perskaitę knygą.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą