V. Lašo gatvėje atsiras nauja poilsio erdvė (video) (5)

Publikuota: 2021-08-12 Kategorija: Savivalda
V. Lašo gatvėje atsiras nauja poilsio erdvė (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Bendrovės „Vilniaus projektai“ architektas Evaldas Mikelevičius žadėjo atsakyti į kiekvieną klausimą.

Rokiškėnai buvo pakviesti į viešą V. Lašo gatvėje esančios teritorijos sutvarkymo projekto viešąjį pristatymą. Tai ne formalumas: keletą metų apleistą sklypą tvarkiusi Velykalnio bendruomenė pagaliau sužinojo, kaip klostysis tolesnis jo likimas. Jei bus įgyvendintas projektas, apleista, krūmais apžėlusi teritorija taps jaukia poilsio oaze su tvenkinėliu, gėlynais ir lauko scena bei poilsio zona. Akylesni pastebėjo, kad nebekalbama apie šios bendruomenės svajonę – jos namus. Tačiau idėjos neatsisakyta, tiesiog ji bus įgyvendinta kitame sklype.

Idėjos – prieš porą metų
Velykalnio bendruomenė – bene pati veikliausia Rokiškyje. Ji ne tik kasmet gražina savo teritoriją, sporto ir poilsio kompleksą, kuris tapo svarbių sporto ir kultūros renginių vieta bei poilsio erdve visiems rokiškėnams. Maža to, jie prieš penkerius metus organizavo talką tvarkyti V. Lašo gatvėje esančioms apleistoms teritorijoms tvarkyti: rinko šiukšles, kirto menkaverčius krūmynus. Bendruomenė neslėpė ambicijų pasiekti, kad teritorija taptų dar viena poilsio erdve. Kol kas 7 ha plotas padalintas į porą sklypų.
2018 m. buvo visuomenei pristatytos Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei Lietuvos dailės akademijos studentų idėjos, kaip galima sutvarkyti šį plotą, paverčiant jį visiems rokiškėnams bei miesto svečiams patrauklia kultūrine, poilsio, sporto vieta. Idėjų būta daug: nuo viešos skaityklos su kavinuke, pyragų kepykla, iki sporto šakų komplekso, konferencijų salės, bendruomenės namų.

Dabar jau – projektas
Pirmadienį Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje bendrovės „Vilniaus projektai“ atstovas architektas Evaldas Mikelevičius pristatė V. Lašo g. 8 teritorijos sutvarkymo supaprastintą projektą. Tai kol kas dar tik idėja, jei ji tiks visuomenei, bus imta įgyvendinti praktiškai. Daugiau nei 5 ha plote numatyta: tvenkinys su tiltu, skiriančiu aktyvaus ir ramesnio poilsio zonas, lauko amfiteatras, poilsio zonos su ergonomiškais į aplinką įkomponuotais krėslais, dirbtinė kalvelė, kuri bus supilta panaudojant žemes, gautas iškasus tvenkinį. Taip pat numatyti ir želdynai, įskaitant suformuotą gėlyną, pagal paskutinį kraštovaizdžio madų klyksmą primenantį žydinčią pievą. Taip pat bus ir takeliai pėstiesiems, dviračių takai.
Kol tai yra tik projektas, darbų kaina nėra žinoma. Tam reikia parengti sąmatas, skelbti darbų konkursus. Projektą įgyvendinti ims rajono savivaldybė.

O kur bendruomenės namai?
Įdomu tai, kad projekto svarstymas nebuvo tiesiog formalumas. Dėl to pasistengė Velykalnio bendruomenė. Kaip ir prieš porą metų vykusiame studentų idėjų aptarime, taip ir dabar, šio kvartalo gyventojai dalyvavo gausiai, ištisomis šeimomis. Susirinkusiųjų amžius įvairus: nuo čia šaknis įleidusių pensinio amžiaus senbuvių iki jaunų šeimų, taigi, buvo atspindėti įvairiausių bendruomenės amžiaus grupių poreikiai ir viltys. Bendruomenės vadovas Stasys Mekšėnas ragino visus drąsiai užduoti rūpimus klausimus, mat tai ir puiki proga pasikeisti idėjomis, galbūt papildyti projektą, išsiaiškinti kirbančius neaiškumus.
Vienas svarbiausių klausimų, dominusių Velykalnio bendruomenės narius, o tai kurgi iš projekto dingo taip pageidaujami bendruomenės namai? Negi jų bus atsisakyta? Ir projekto autorius, ir rajono meras Ramūnas Godeliauskas nuramino susirinkusiuosius: bendruomenės namai būtų statomi kitame, šalia šito esančiame sklype.
Kitas esminis klausimas, kuris buvo užduotas projektuotojui, o kaip gi dėl lauko amfiteatro? Ar ten bus kokia scena, pakilimas? Kadangi tai lauko scena, tai kur glaustis kokio renginio dalyviams, jei bus blogas oras? Architektas E. Mikelevičius akcentavo, kad scenos pakylos nebus, jos pagrindas bus natūrali danga. Meras R. Godeliauskas paaiškino, kodėl atsisakoma rimtesnio scenos statinio: tokių salių mieste yra ne viena. Ir ar verta statyti dar vieną brangią sceną, kai jau yra kelios esamos. Juolab, kad masiniams renginiams ši erdvė nesikirta, tai bus lokalinių, nedidelių kamerinių renginių erdvė.

Norėtų pėsčiųjų perėjos
Skemų socialinės globos namų direktorių Gintarą Girštautą domino, kaip bus tvarkomas eismas šiame kvartale. Dėmesys neatsitiktinis – Velykalnio bendruomenėje, visai prie šio sklypo yra namas, kuriame savarankiškai gyvena šių namų globotiniai. Direktorius pageidavo, kad būtų paženklintos perėjos, nes eismas ir taip gana judrus, o sutvarkius šią erdvę, lankytojų dar pagausės.
Apskritai, gyventojai projektą vertino labai palankiai. Kritikos, esminių pataisymų, detalesnių pasiūlymų nebuvo. Atvirkščiai, projekto kai kurios idėjos, pavyzdžiui, gėlių pieva, buvo sutikta labai palankiai. Pagyrų sulaukė ir kiti architektūriniai sprendimai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video