Paskutines „Vasarones“ teko perkelti į kamerinę aplinką (foto) (0)

Publikuota: 2019-08-30 Kategorija: Renginiai
Paskutines „Vasarones“ teko perkelti į kamerinę aplinką (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Kvintetas „Amber brass“.

Paskutinės „Vasaronės“ buvo piktas priminimas apie rudens ženklus: nors visą dieną oras balansavo ant trapios lyti-nelyti ribos, visgi gamta kantriai išlaukė iki pat 19 val., kad, sugadinusi pasirengimą „Vasaronėms“, visus sugintų į Kultūros centro mažąją salę. Ir lietus gerokai sugadino įspūdingas visą vasarą trukusių ketvirtadienio jaukių muzikos vakarų pabaigtuves.

Apie mažą erdvę ir siaurą akiratį

Nemokami „Vasaronių“ koncertai jau antrą vasarą viliojo publiką. Giedromis dienomis jie rengti Liongino Šepkos parke, lietingomis – persikraustydavo į Kultūros mažąją salę. Kuri jau tampa ankšta tokiems renginiams: ir tiesiogine prasme – sunkiai betelpa visi norintieji, ir perkeltine – kai kurie kolektyvai prašyte prašosi didesnių erdvių.

Kaip paskutinių „Vasaronių“ svečiai pučiamųjų kvintetas „Amber brass“. Iš skirtingų Lietuvos kampelių į sostinę studijuoti muzikos atvykę jaunuoliai subūrė smagų pučiamųjų kolektyvą, kuris paskutinėms „Vasaronėms“ dovanojo linksmą, nuotaikingą džiazo, „The Beatles“, Franko Sinatros melodijomis žaižaruojantį pasirodymą. Tačiau ne visiems žiūrovams jos pažįstamos... Kaip ir anglų kalba. Todėl balsas iš salės atlikėjus paprašė išversti atliekamų kūrinių pavadinimus. „Žinote, mes čia dauguma senjorai...“, –kalbėjo prašytoja. Kolektyvas į tai sureagavo akimirksniu: ne tik išvertė pavadinimus, bet ir papasakojo šių kūrinių atsiradimo istorijas.

Kartu su šiuo kolektyvu puikią šventę rokiškėnams dovanojo kraštietė studentė Jovita Dilytė.

Apie besezoniškumą

Simboliška, tačiau šis koncertas turėjo užbaigti 2018-19 m. kultūros renginių sezoną Rokiškyje. O jau rugsėjo 3-ąją prasidės šiuolaikinių menų festivalis „Startas“, o su juo – ir renginių gausus 2019-20 m. sezonas. Kultūros centro direktorės pavaduotoja Aušra Gudgalienė džiaugėsi, kad centrui pavyko pasiekti svarbų tikslą – kultūrą ištisus metus, be ryškių vasaros sezoniškumų, kai kultūra išeidavo atostogauti.

Jaukiais, smagiais pokalbiais buvo pristatyti du dideli artėjantys renginiai. Kultūrinių renginių koordinatorė Birutė Bagdonienė ir Paulius Prievelis detaliai papasakojo apie laukiančias nemokamas festivalio „Startas“ edukacijas, vertingus šokio spektaklius miesto erdvėse. Taip pat apie planuojamus kurti trumpametražius filmus apie Rokiškį, kurių veikėjais, tikėtina, taps šio miesto žmonės. A. Gudgalienė pabrėžė, kad rokiškėnai turi unikalią galimybę susipažinti su šiuolaikiniu menu, kuris įprastai neperžengia didmiesčių ribų.

Kitas svarbus pranešimas – apie spalio viduryje rengiamą tradicinį tarptautinį festivalį „Interrampa“. Jame tradiciškai dalyvaus Baltijos šalių, Ukrainos kolektyvai, kiti svečiai. Režisierius Eligijus Daugnora pasakojo, kad šio festivalio tematika: šių šalių literatūros klasika. Rokiškio liaudies teatras šiam festivaliui ruošia premjerą – spektaklį Juozo Tumo-Vaižganto kūrinio „Dėdės ir dėdienės“ motyvais. Kuris, pasak režisieriaus, skambės ir šiuolaikiškai, ir jautriai. Pašnekovas apžvelgė ir įdomiausius kitų teatrų spektaklius, į kuriuos jis būtinai rekomendavo nueiti.

Kaip Rokiškio liaudies teatro prisistatymą jo aktoriai suvaidino smagų performansą. Su keistu ir gerokai primirštu lietuvių liaudies instrumentu – tabalais. Groti jais – tabaluoti – teatro aktoriai mokėsi jau keletą savaičių.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą