Mototourism Rally Rokiškiui – neabejotina sėkmė (0)

Publikuota: 2019-08-30 Kategorija: Renginiai
Mototourism Rally Rokiškiui – neabejotina sėkmė
Rokiškio krašto muziejaus archyvo nuotr. / Mototurizmo ralyje Rokiškis sulaukė daug lankytojų.

Rokiškis šiemet tapo Mototourism Rally varžybų dalimi. Jis į visą šalį apimančio motociklų ralio maršrutą įtrauktas, nes šiemet yra Lietuvos kultūros sostinė. Tačiau rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė kultūrai Irena Matelienė atvirai sako: sieks, kad ir ateityje Rokiškis išliktų ralio maršrutuose. O jo senbuviai –„Restart Rokiškis“ komanda, surinkusi 1971 tašką, užėmė šeštąją vietą. Įdomu tai, kad rokiškėnai – vieni iš nedaugelio lyderių, negavusių nė vieno baudos taško: nei už greičio viršijimą, nei už vėlavimą.

Išlydėti lyderiai

Mototourism Rally varžybose rokiškėnai Vilmantas Petrušonis ir Kęstutis Uselis nėra naujokai. „Restart Rokiškis“ yra šį ralį ir laimėjusi. Iškilmingai palydėti į varžybas rajono savivaldybėje, jie sulaukė palinkėjimo garsinti Rokiškio vardą. Ir šį palinkėjimą komanda išpildė. Įdomu, kad iš pirmajame dešimtuke buvusių komandų tik mūsiškiai ir elektrėniškiai savo pavadinime naudojo miesto vardą.

Kaip jau minėta, surinkusi 1971 tašką, „Restart Rokiškis“ užėmė 6-ąją vietą. Įdomu tai, kad komanda po taškų perskaičiavimo išsaugojo visus surinktus taškus, vadinasi, visas užduotis atliko be klaidų.

Ralyje – laisvas maršruto pasirinkimas

Ralis startavo rugpjūčio 24 d. 8 val. ryto. Jame dalyvavo per 200 komandų. Lygiai 8 val. buvo paskelbta ralio užduočių knyga ir sportininkai, startavę iš bet kurios savo pasirinktos vietos, važiavo aplankyti knygoje paskelbtų objektų ir atlikti su jais susijusių užduočių. Visų objektų aplankyti nebuvo privaloma. Kelionei buvo skirta 10 val. Jei per tiek laiko komanda nefinišavo, ji laikoma nespėjusia atlikti užduočių.

Ralio punktų temos buvo įvairios: Vietovardžių metai, esperanto kalbos klausimai, žinomi keliautojai, Struvės geodezinio lanko vietovės ir pan. Mūsų rajone ralio punktas buvo Rokiškio dvaras.

Užduotys motociklininkams, kaip sakė I. Matelienė, buvo paprastos, ir kartu sudėtingos. Pavyzdžiui, koks yra Rokiškio simbolis, kodėl Rokiškio rajonas vadinamas triskart Lietuva. Pastarojo klausimo atsakymas, beje, buvo pateiktas ralio knygoje ir aprašyme. „Bet, kadangi ties juo klupo nemažai komandų, galima manyti, kad kai kurios tos knygos nė neskaitė“, – sakė I. Matelienė. O trečioji užduotis buvo labai smagi: su grafais sužaisti vieną mėgiamiausių jų žaidimų – neskubrųjį kroketą.

Duos naudos Rokiškiui

Paklausta, ar ralis davė naudos Rokiškiui, pašnekovė sakė tuo nė neabejojanti. „Kalbėjome su varžybų dalyviais. Daugeliui čia patiko, žadėjo atsivežti šeimas, draugus. Tad stengsimės, kad ir kituose raliuose mūsų miestas liktų vienu iš lankytinų punktų“, – sakė I. Matelienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą