Lietuvos motorizuotų parasparnių čempionatas ir „Pugos“ taurelė: rokiškiečių triumfas (4)

Publikuota: 2020-10-14 Kategorija: Renginiai
Lietuvos motorizuotų parasparnių čempionatas ir „Pugos“ taurelė: rokiškiečių triumfas
Organizatorių nuotr. / Spalio 10-osios rytą Rokiškio aerodrome vyko Lietuvos ULOPF ir Rokiškio skraidymo asociacijos „Puga“ organizuotas Lietuvos motorizuotų parasparnių čempionatas ir „Pugos“ taurelė.

Ūkanotą spalio 10-osios rytą dangų raižė parasparniai. Rokiškio aerodrome vyko Lietuvos ULOPF ir Rokiškio skraidymo asociacijos „Puga“ organizuotas Lietuvos motorizuotų parasparnių čempionatas ir „Pugos“ taurelė. Lietuvoje tai antrosios parasparnių varžybos šiais metais. Varžybose dalyvavo 12 sportininkų iš Rokiškio „Puga“, Alytaus „Penktojo vandenyno“, Zarasų „Orlėkio“, Molėtų „Sky Virus“, Vilniaus „Vilniaus eskadrilės" motorizuotų parasparnių klubų. Čempionato dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes: patyrusiųjų ir pradedančiųjų. Rokiškio skraidymo asociacijai atstovavo trys sportininkai: patyrusiųjų klasėje – Saulius Rudokas, pradedančiųjų klasėje – Konstantinas Aleinikovas ir Tomas Misiūnas.

Pilotų laukė 6 skirtingos užduotys: Japoniškas slalomas, slalomas, nusileidimas į taikinį, lėtas-greitas (kai pilotas, skirtingais greičiais skrisdamas, turi nulenkti į žemę įsmeigtas gaireles) bei navigacija. Rezultatams įtakos turėjo greitis bei atliktų užduočių tikslumas.

Savas aerodromas mūsiškiams atnešė sėkmę. Visi trys Rokiškio skraidymo asociaciją „Puga“ atstovavę pilotai užėmė prizines vietas. Lietuvos motorizuotų parasparnių čempionu patyrusiųjų klasėje tapo Saulius Rudokas („Puga“), antrą vietą palikdamas savo pagrindiniam varžovui Tomui Raibikiui („Penktasis vandenynas“). Trečioje vietoje liko Augustas Šaltenis („Sky Virus“). Pradedančiųjų klasėje nugalėtoju tapo Konstantinas Aleinikovas („Puga“). Antrą vietą iškovojo Tomas Misiūnas („Puga“), o trečią vietą užėmė Artūras Mkrtūmian („Vilniaus eskadrilė“). Rokiškio skraidymo asociacijos „Puga“ atstovai bendroje čempionato įskaitoje taip pat užėmė aukštas pozicijas: S. Rudokas – pirmą, K. Aleinikovas – trečią, T. Misiūnas – penktą.

Nors pilotas K. Aleinikovas pradedančiųjų klasėje užėmė pirmą vietą, tačiau rezultatu nebuvo patenkintas. „Užduotis galėjau atlikti daug tiksliau, tačiau varžybas labai apsunkino oro sąlygos: ryte visą aerodromą gaubė tirštas rūkas, o vėliau nepatogumų kėlė padidėjęs vėjas“ – pasakojo sportininkas. “Žinoma, be instruktoriaus Sauliaus pamokų ir skatinimo judėti į priekį, svajonė skraidyti parasparniu taip ir būtų likusi tik svajone…” – atviravo pilotas. Pirmą kartą varžybose dalyvavęs T. Misiūnas labai džiaugėsi, kad turėjo galimybę dalyvauti varžybose ir atstovauti Rokiškio skraidymo asociaciją “Puga”. “Savo pasiektais rezultatais tikrai didžiuojuosi. Pats nesitikėjau, kad jau po metų skraidymo parasparniu pradedančiųjų grupėje užimsiu antrą vietą” – džiaugsmo neslėpė pilotas. “Dėkoju visiems “Pugos” nariams, kurie padėjo man mokytis ir nestokojo laiko bei praktinių patarimų”.

Rokiškio skraidymo asociacijos „Puga“ prezidentas Vilmantas Petrušonis džiaugėsi, kad varžybos praėjo sklandžiai, be jokių incidentų. Tiesa, oras nelepino. „Ar gali būti geriau, kai visi trys varžybose dalyvavę rokiškiečiai užėmė prizines vietas. Saulius jau ne kartą įrodė, kad sparną valdo meistriškai. Tikiu, kad kitais metais Konstantinas ir Tomas parodys puikius rezultatus, varžydamiesi patyrusiųjų klasėje“.

 

Organizatorių informacija.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video