Statistikos departamentui pavesta atlikti COVID-19 statistinį tyrimą (0)

Publikuota: 2020-12-30 Kategorija: Lietuva
Statistikos departamentui pavesta atlikti COVID-19 statistinį tyrimą
Rokiškio Sirena nuotr. / Žmonės

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pavedė Statistikos departamentui nuo kitų metų atlikti statistinį COVID-19 tyrimą.

Statistinis tyrimas planuojamas 2021-aisiais, naudojant visus reikalingus administracinius duomenų šaltinius: valstybės ir žinybinius registrus, informacines sistemas ir dokumentus, kurie gali būti naudojami viešajam administravimui.

Numatyta, kad Statistikos departamentas rinks asmens duomenis, įskaitant ir „specialių kategorijų asmens duomenis“, t.y. vardą, pavardę, asmens kodą, gimimo datą, mirties datą, vietą ir priežastį, lytį, amžių, gyvenamosios vietos adresą, darbovietės adresą ir ekonominės veiklos rūšį, neįgalumo/darbingumo lygį.

Taip pat departamentui leista gauti kontaktinio telefono numerį, testavimo ir sveikatos duomenis, susijusius su COVID-19 diagnoze, vakcinacijos įrašus.

Anot sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, tyrimo tikslas bus „rengti, teikti ir skelbti operatyvius ir detalesnius COVID-19 ligos paplitimo, testavimo, sergamumo, mirtingumo, vakcinacijos, sveikatos priežiūros įstaigų veiklos ir resursų rodiklius“. Tai, pasak jo, leistų atlikti išsamesnę pandemijos analizę, o ateityje  „priimti pagrįstus jos valdymo sprendimus ir prognozuoti eigą“, parinkti „tikslesnes, taiklesnes karantino sąlygų, vakcinavimo ir kitas priemones“.

Nutarime numatyta, kad statistinio tyrimo metu surinkti duomenys būtų naudojami „tik duomenų jungimui ir analizei“. Jie būtų saugomi iki koronaviruso pandemijos pabaigos.

„Tai reiškia, kad nuo šiol Statistikos departamentas gaus ne tik apibendrintus duomenis apie naujus nustatytus atvejus, sąlyti turėjusius asmenis, atliktų testų skaičių ir panašiai, bet jie gaus detalią informaciją apie žmonių amžių, gyvenamąją vietą, darbovietę, sveikatos duomenis“, – po Vyriausybės posėdžio pabrėžė ministras.

Prašys NVSC atsakymų raštu 

A. Dulkys neslėpė, kad pakeitimai susiję ir su tuo, kad jo netenkina „besikartojantys netikslumai dėl įvairių statistinių dalykų“, o šie netikslumai, anot jo, „ypač susiję su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veikla“.

„Buvau susitikęs su institucijos vadovu, kalbėjome apie įvairias praktines veiklos problemas. Susitikimo metu nebuvau įtikintas atsakymais, todėl paprašiau, kad institucijos vadovas man raštu pateiktų išsamų situacijos vertinimą dėl nustatytų 804 neapskaitytų mirčių situacijos susidarymo aplinkybes ir priežastis. 

Jis sako taip pat paprašęs pateikti visų atliekamų epidemiologinių tyrimų skaitmenizavimo darbų grafiką, išsamų paaiškinimą, kaip įgyvendinama pareiga perimti užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų informacinės sistemos valdytojo ir tvarkytojo teisės bei pareigos.

„Gavęs raštiškus paaiškinimus, imsiuos konkrečių priemonių“, – teigė jis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video