Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritaria vienišo asmens išmokai (0)

Publikuota: 2021-05-24 Kategorija: Lietuva
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritaria vienišo asmens išmokai
Rokiškio Sirena nuotr. / Vienišas asmuo

Gegužės 21 d. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Vyriausybės teikiamam Vienišo asmens išmokos įstatymo ir jo lydimųjų įstatymų projektams (Nr. XIVP-499-507). Šiuo įstatymų paketu siekiama mažinti mažiausias pajamas gaunančių asmenų – vienišų senatvės pensijos amžių sukakusių ir suaugusių asmenų su negalia asmenų skurdą. Įstatymų pakeitimais tobulinama vienišų asmenų pajamų apsauga nustatant naują – vienišo asmens – išmoką, jos dydį ir gavimo sąlygas suvienodinant su socialinio draudimo našlių pensija.

Vienišo asmens išmoka bus skiriama vienišiems našlių pensijų negaunantiems asmenims. Nuo šių metų liepos 1 d. Išmoka bus skiriama šalpos išmokas gaunantiems sukakusiems senatvės pensijos amžių ir suaugusiems neįgaliems asmenims, o nuo kitų metų sausio 1 d. – ir socialinio draudimo senatvės ar netekto darbingumo pensijų bei kitų su senatvės pensijos amžiumi ar negalia susijusių pensijų gavėjams. Išmokos dydis 2021 m. – našlių pensijų bazinis dydis (28,63 euro), o nuo 2022 m. – 32 eurai.

Komitetas siūlo įteisinti galimybę teikti žodinius prašymus telefonu Išmokai skirti ir dvejais metais paankstinti Vyriausybės pasiūlymų dėl Išmokos dydžio ir jos indeksavimo tvarkos pateikimą Seimui (šių metų rudenį) bei vienais metais paankstinti šių pasiūlymų taikymo pradžią (nuo 2023 metų).

Išmoka nebus įskaitoma į pajamas piniginei socialinei paramai gauti ir socialinėms paslaugoms apmokėti. Suvienodinant Išmokos ir našlių pensijų gavėjų teises, į šias pajamas nebus įskaitoma socialinio draudimo senatvės našlių pensija.

Nuo šių metų liepos 1 d. teisę gauti Išmoką įgis daugiau nei 60 tūkst. vienišų asmenų, o nuo kitų metų – 276 tūkst. asmenų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video