Rokiškio bei kitose devyniose savivaldybėse suintensyvės karantino kontrolė ir judėjimo patikros (18)

Publikuota: 2021-02-05 Kategorija: Lietuva
Rokiškio bei kitose devyniose savivaldybėse suintensyvės karantino kontrolė ir judėjimo patikros
Rokiškio Sirena nuotr. / Judėjimo patikra

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijai (VESK) pirmadienį nusprendus judėjimo tarp savivaldybių ribojimų kol kas nenaikinti, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla tuomet pranešė, kad artimiausiu metu didžiausias pareigūnų dėmesys bus sutelktas į apskritis, kuriose sergamumo COVID-19 rodikliai yra aukštesni už bendrą Lietuvos vidurkį.

„Planuojame didesnį intensyvumą tose Lietuvos savivaldybėse, kuriose sergamumo rodikliai yra ženkliai aukštesni už visos Lietuvos vidurkį. (...)

Mes matome, kad įprastų sugriežtintų karantino sąlygų ten jau mažoka ir reikalingi dar didesni mūsų pajėgumai, kad būtų užtikrintas didesnis karantino sąlygų laikymosi kontrolės intensyvumas“, – sakė R.Požėla.

Didesnis dėmesys – dešimčiai savivaldybių

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis penktadienį informavo, kad jau dabar sustiprintos policijos pajėgos dešimtyje šalies savivaldybių.

„Nuo šios savaitės antradienio policija daugiau dėmesio skiria toms savivaldybėms, kuriose didžiausias sergamumas. Tose teritorijose karantino pažeidimų kontrolei skirta daugiau pajėgų“, – teigė policijos departamento atstovas.

Policijos pareigūnai vykdo intensyvesnę judėjimo patikrų ir kitų karantino pažeidimų kontrolę Visagino savivaldybėje, kurioje sergamumo rodiklis, per pastarąsias dvi savaites fiksuojamas 100 tūkst. gyventojų, šiuo metu yra didžiausias Lietuvoje ir siekia 888.

Patikros suintensyvintos ir Rokiškio rajono (858,5), Molėtų rajono (647,1), Utenos rajono (476), Biržų rajono (699,9), Kazlų Rūdos (476,2), Trakų rajono (494,8), Ukmergės rajono (531,6), Vilniaus rajono (462,3) ir Šalčininkų rajono (376,8) savivaldybėse.

Vidutinis Lietuvos susirgimų rodiklis šiuo metu siekia 381,7.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pirmadienį tvirtino, kad kalbėti apie judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimus bus galima tuomet, kai sergamumo rodiklis Lietuvoje bus mažesnis nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų atvejų procentas bus mažesnis, nei 10.

„Tada galėsime svarstyti galimybę atlaisvinti judėjimą tarp žiedinių ir miestų savivaldybių“, – aiškino ministrė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video