Medikų atlyginimų priedams už sausį skirta 12,7 mln. eurų (2)

Publikuota: 2021-03-04 Kategorija: Lietuva
Medikų atlyginimų priedams už sausį skirta 12,7 mln. eurų
Rokiškio Sirena nuotr. / Pinigai

Medikų atlyginimų priedams už sausį skirta 12,7 mln. eurų, ketvirtadienį informavo Valstybinė ligonių kasa (VLK).

Pasak VLK, lėšos skiriamos iš 2021 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), kuriame atlyginimų padidinimui dėl COVID-19 kompensuoti iš viso numatyta 45,6 mln. eurų.

12,7 mln. eurų skirta 206 asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios pateikė prašymus dėl papildomų sąnaudų darbo užmokesčiui kompensuoti. Priedus iš viso turėtų gauti 17,6 tūkst. medicinos darbuotojų. Antroji kompensacijų dalis už sausio mėnesį bus skirta suskaičiavus dar teikiamų paraiškų duomenis.

Vadovaujantis Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymu, darbuotojams, dirbantiems su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais, ir sveikatos priežiūros specialistams, vykdantiems prevenciją užkrečiamųjų ligų židiniuose, mokamos nuo 60 iki 100 procentų didesnės mėnesio algos. Pernai tam buvo naudotos PSDF rezervo pagrindinės dalies lėšos.

Pernai spalį medicinos darbuotojų priedams pervesta 3,3 mln. eurų, lapkritį – 13,7 mln. eurų, gruodį – 17,3 mln. eurų. Karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio 7 dieną.
 
Pirmojo karantino metu pernai kovą-birželį priedams skirta 24,5 mln. eurų – vidutiniškai po 7,6 mln. eurų kas mėnesį. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video