Lietuvoje rasta Pietų Afrikos koronaviruso atmaina, gresia karantino griežtinimas (19)

Publikuota: 2021-03-23 Kategorija: Lietuva
Lietuvoje rasta Pietų Afrikos koronaviruso atmaina, gresia karantino griežtinimas
Rokiškio Sirena nuotr. / Žemėlapis

Lietuvoje nustatyta Pietų Afrikos koronaviruso atmaina, dėl to gresia karantino griežtinimas, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Turiu apgailestaudama pasakyti, kad atvejų yra tikrai daug, atvejų skaičius yra stipriai padidėjęs. Buvo nustatyti ir Pietų Afrikos Respublikos viruso atmaina Lietuvoje, kas reiškia ne tik spartesnį plitimą, bet taip pat gali reikšti tam tikrų iššūkių vakcinacijai“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.

Ji pranešė, kad patvirtinti du minėtos COVID-19 atmainos atvejai, dar dėl keleto esama įtarimų.

I. Šimonytė teigė neturinti detalesnės informacijos, kur šios mutacijos nustatytos.

„Dabar mes analizuojame informaciją, kur nustatyti Pietų Afrikos mutacijos išplitimai, tada svarstysime, kokių priemonių imtis, kad jis pernelyg neišplistų. Nes tai rizika vakcinacijai“, – kalbėjo ji.

Premjerė neatmetė galimybės, kad artimiausiomis dienomis Vyriausybė svarstys karantino režimo griežtinimus.

„Įvertinus tai, kad šiandien pasiekė žinia apie nustatytą Pietų Afrikos viruso atmainą, neatmesčiau, kad gali tekti svarstyti tam tikrus sugriežtinimus, bet kol kas nenoriu ta tema spekuliuoti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Pasak jos, gali būti, jog skirtingose savivaldybėse gali būti nustatyti skirtingi karantino režimai.

„Visko gali būti, kad tik labai agresyviu židinių testavimu ir nuolatiniu profilaktiniu testavimu galėsime išlaikyti geltonas savivaldybes, kurios dabar yra geltonos, o savivaldybės, kuriose, deja, padėtis blogėja, Vilnius yra tarp jų, – manau, kad šią savaitę Vilnius bus jau juoda savivaldybė pagal atvejų skaičių, ne tik pagal teigiamų testų skaičių, – todėl kalbėti apie kokius nors didelius laisvinimus be adekvačių kontrolės priemonių, nematau jokio pagrindo“, – sakė I. Šimonytė.

Ji ragino gyventojus, juntančius menkiausius peršalimo simptomus, testuotis dėl COVID-19.

„Tikrai matome, kad atvejų skaičius plinta, ypač Vilniaus mieste, taip pat ir jo apylinkėse, plinta ta atmaina, kuri yra labai užkrečiama, labiau užkrečiama negu tradicinis virusas, ir tikrai norint Velykas sutikti saugiai būtinai reikia tą padaryti (testuotis – BNS)“, – teigė premjerė.

Ji tvirtino dar negalinti pasakyti, koks karantino režimas bus taikomas per Velykas, tačiau aišku, kad didelių švenčių negalima planuoti.

„Kalbėti apie didelius judėjimus, didelius susibūrimus, dideles šventes per Velykas tikrai nematau jokio pagrindo, nes po praėjusių metų Vėlinių turėjome labai spartų atvejų kilimą. Tikrai nenorėtume tokios situacijos pamatyti, juoba, kad ir dabar jau atvejų kilimas, deja, yra labai spartus“, – tvirtino I. Šimonytė.

Pietų Afrikoje identifikuotas naujojo koronaviruso variantas, anot kai kurių mokslininkų, gali būti ne toks jautrus COVID-19 vakcinoms.

Iki šiol Lietuvoje nustatyta, kad sparčiai plinta britiškoji koronaviruso atmaina, kuri yra labiau užkrečiama ir nuo jos dažniau mirštama.

Antras visuotinis karantinas Lietuvoje įvestas pernai lapkričio 7 dieną.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video