Lietuvoje nuo vasario veikia perpus mažiau, penkios, areštinės (1)

Publikuota: 2021-02-01 Kategorija: Lietuva
Lietuvoje nuo vasario veikia perpus mažiau, penkios, areštinės
Rokiškio Sirena nuotr. / Policija

Lietuvoje nuo vasario perpus, nuo dešimties iki penkių, mažinama veikiančių areštinių.

Kaip pirmadienį pranešė Policijos departamentas, nuo vasario 1 dienos uždaromos Alytaus, Marijampolės, Utenos, Tauragės apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Mažeikių rajono policijos komisariato areštinės.

Šalyje lieka veikti penkios areštinės didžiuosiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Uždaromose areštinėse dirbę 67 pareigūnai sustiprins policijos įstaigų reagavimo ir veiklos padalinius, todėl, pasak policijos, daugiau pajėgų galės būti skiriama viešosios tvarkos užtikrinimui ar nusikalstamų veikų tyrimui.

Uždarius minėtas policijos areštines, kasmet bus sutaupoma apie 345 tūkst. eurų, kuriuos tektų skirti policijos areštinėms išlaikyti, be to, nereikės papildomų investicijų uždaromų policijos areštinių renovavimo ar remonto darbams atlikti, kas papildomai sudarytų 1 mln. 786 tūkst. eurų.

Pasak departamento, pasikeitus įstatymo nuostatoms, dėl ko sutrumpėjo suimtų asmenų laikino perkėlimo į policijos areštines terminas ir panaikinta galimybė į policijos areštines iš tardymo izoliatorių ar pataisos įstaigų laikinai perkelti nuteistus asmenis bei išnykus administracinio arešto nuobaudai, buvo stebimas nuolatinis į policijos areštines uždaromų asmenų skaičiaus mažėjimas.

Policijos departamento duomenimis, areštinių skaičius mažinamas palaipsniui nuo 2008 metų, kai policijos sistemoje veikė 46 policijos areštinės.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video