Lietuvoje atnaujinamas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina (0)

Publikuota: 2021-03-19 Kategorija: Lietuva
Lietuvoje atnaujinamas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina
Rokiškio Sirena nuotr. / Švirkštas

Europos vaistų agentūrai (EVA) paskelbus, kad „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir veiksminga, Lietuvoje atnaujinamas skiepijimas šia vakcina.

„Po EVA posėdžio ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pateiktos informacijos bei rekomendacijų, nuo rytojaus ryto yra atnaujinamas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vadovas Gytis Andrulionis teigė, kad tarnyba imsis „papildomų farmakologinio budrumo ir saugumo užtikrinimo priemonių.

„Operatyviau keisimės informacija tarp tarnybos, ministerijos ir vakcinavimo centrų, operatyviau informuosime gydytojus apie preparato charakteristikos santraukos reikalavimus“, – teigė G. Andrulionis.

Anot jo, gydytojai bus informuojami apie tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš pacientams skiriant „AstraZeneca“ vakciną, taip pat numatytos ir papildomos konsultacijos.

„Aktyviai konsultuosime pacientus ir specialistus apie nepageidaujamas reakcijas į vakciną“, – kalbėjo tarnybos viršininkas.

Skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina Lietuvoje buvo sustabdytas nuo trečiadienio po to, kai tą padarė ir keliolika kitų Europos Sąjungos šalių.

Tokį sprendimą Sveikatos apsaugos ministerijai priimti rekomendavo Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, gavusi tris pranešimus apie kraujo krešulių atvejus, pasireiškusius po skiepijimo.

Tačiau tarnyba teigė kol kas neturinti įrodymų, kad negalavimus sukėlė būtent vakcina.

Tyrimą atlikusi EVA ketvirtadienį paskelbė, kad „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19 yra „saugi ir veiksminga“, nepaisant pranešimų, kad kai kuriems paskiepytiems asmenims susidarė kraujo krešulių.

Vis dėlto, EVA rekomendavo pridėti papildyti šios vakcinos informacinius lapelius, kad sveikatos apsaugos darbuotojai ir pacientai žinotų apie retų kraujo krešulių susidarymo atvejų tikimybę.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video