Gitanas Nausėda tapo Prezidentūros šeimininku (0)

Publikuota: 2019-07-12 Kategorija: Lietuva
Gitanas Nausėda tapo Prezidentūros šeimininku
tv3.lt nuotr. / Gitanas Nausėda perima Prezidento rūmus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė perdavė naujajam Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai Lietuvos valstybės antspaudą ir Konstituciją. Po to buvo nuleidžiama D. Grybauskaitės vėliava ir keliama G. Nausėdos vėliava. Tai vyko per Prezidento rūmų perdavimo ceremoniją Daukanto aikštėje.

Įvykus vėliavos pakėlimo ceremonijai, G. Nausėda kreipėsi į Lietuvos žmones. 

„Sveikinu ir kreipiuosi šiandien į Tave, iš mylinčios širdies, ir iš visų jėgų ... Šiandien Jūs susirinkote čia – lietuvybės šauklio Simono Daukanto aikštėje, o ir visoje Lietuvoj – ne šiaip reginį stebėti, ir ne įprastų „politinių“ pažadų pasiklausyti. Ne. Šiandien Jus ir Mus visus telkia vilties sklidinas lūkestis – kada?", – kalbėjo G. Nausėda.

Savo kalboje G. Nausėda citavo Lietuvos poetą Joną Aistį ir priminė, kad Lietuva drąsiai vadavosi iš okupacijos narvo ir siekė laisvės.

„Laisvės – laisvoje Tėvynėje, savo demokratinėje valstybėje, kurioje saugu, oru ir gera gyventi. Tačiau šiandien mes vis dar klausiame: ar tai ir yra ta laisvė, kurios siekėme? Ar jau atėjome į savo Pažadėtąją Žemę – Pažadėtąją Gerovės Lietuvą – visiems? Ar „saulė Lietuvoj“ jau išsklaidė tamsumas? Ar išsipildė Laisvės kovų, Sąjūdžio puoselėta laisvos, stiprios ir gerove visiems sklidinos Tėvynės viltis? Būkime sąžiningi ir garsiai sau ištarkime: dar – ne, dar – ne visiems", – dėstė G. Nausėda.

Jis sakė, kad šiandien pragyvenimo lygio kontrastai Lietuvoje yra vis dar ženklūs.

„Dalis Lietuvos vis dar vaduojasi iš praeities – iš sovietų sistemos primesto dvasinio bei medžiaginio skurdo. Dažnai neatsakingas, viešąjį interesą neginantis politikavimas menkina piliečių orumą ir socialinį teisingumą; netelkia sutarimo ir skatina nusivylimą savo valstybe.

Kol šių ligų nepagydėme, kol gerovė mūsų valstybėje netapo visiems prieinamu gėriu, ir kol savivertė neužvaldė mūsų širdžių ir protų ... tol vis dar nesame laisvi; vis dar nesame nuo vidinių ir išorinių priešų išsivadavusi valstybė", – kreipėsi į žmones G. Nausėda.

G. Nausėda taip pat priminė, kad pasiryžo būti nepriklausomu kandidatu, tokiu ir yra.

„Todėl šiandien Aš esu nepriklausomas Prezidentas, kad būčiau laisvas veikti Jūsų labui. Pagaliau, kad ir likčiau tokiu, kokiu Jūs mane pažinote: atviras ir paprastas žmogus, prieinamas ir išklausantis, noriai bendraujantis ir atsiliepiantis. Esu įsitikinęs, kad taip bus ir po penkerių metų, o jeigu ne – jūs be užuolankų man tai priminkite. Todėl šiandien čia kalba ne tik Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda. Šiandien manyje kalba ta – Jūsų širdžių šilumos sklidina – Tylioji, tačiau didelę jėgą pademonstravusi ir ypatingai graži savo dvasia Lietuva", – sakė jis.

Baigdamas kalbą G. Nausėda kalbėjo: „Šiandien ši Lietuva klausia – kada? Ir šiandien čia pat ji atsako – dabar. Dabar – pagarba piliečių tarpe tetampa Lietuvos gerovės pamatu. Dabar – sąžininga politikų ir valdininkų tarnystė tebūna mūsų kasdienybe. Dabar – Tėvynės meilė teįkvepia mums pasitikėjimą saugia Lietuvos ateitimi.  Dabar būkime laisvi, išmintingi ir valingi mūsų bendrojo gėrio, mūsų bendrų namų Lietuvos kūryboje."

 

Šaltinis tv3.lt

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video