Dėl COVID-19 bus tikrinami visi medikai ir sergantys senjorai (0)

Publikuota: 2020-03-24 Kategorija: Lietuva
Dėl COVID-19 bus tikrinami visi medikai ir sergantys senjorai
BNS nuotr. / Dėl COVID-19 bus tikrinami visi medikai ir sergantys senjorai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė nuo pirmadienio plečianti testavimo dėl koronaviruso algoritmą ir tiriamųjų grupes – bus tikrinami visi sveikatos priežiūros specialistai, taip pat visi vyresni nei 65-erių asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Anot SAM, ir toliau bus tikrinami visi susirgę žmonės, kurie keliavo užsienyje ir kuriems pasireiškia koronaviruso simptomai, bei turėję kontaktą su žmogumi, kuriam patvirtintas COVID-19.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, sprendimas išplėsti tiriamųjų grupę priimtas įvertinus infekcijos plitimą visuomenėje ir rizikas, kurias parodė pastarųjų dienų įvykiai gydymo įstaigose.

„Matome, kad gydymo įstaigose, net ir tose, kur nėra tie penki centrai, į kuriuose pacientai turėtų patekti, daugėja užsikrėtimo atvejų, ir tai yra labai aiškus ženklas, kad privalome didinti medikų testavimo apimtis. Tiriamųjų grupių išplėtimas tą ir leis padaryti. Taip pat tirsime ir visus rizikos grupėje esančius vyresnius žmones, jiems pajutus simptomus, be jokių papildomų sąlygų“, – sako ministras A. Veryga.

Koronavirusas nustatytas ne mažiau kaip dešimt Lietuvos medikų, dirbusių Vilniaus, Ukmergės, Klaipėdos, Ignalinos gydymo įstaigose.

SAM pranešime žmonės raginami, kiek įmanoma vengti susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito ir skirti ypatingą dėmesį rankų bei paviršių higienai.

Pajutus ligos simptomus prašoma kreiptis medikų pagalbos telefonu 1808, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą