Daugiausia nedarbo išmokų gauna jaunimas (3)

Publikuota: 2020-02-21 Kategorija: Lietuva
Daugiausia nedarbo išmokų gauna jaunimas
Rokiškio Sirena nuotr. / Užimtumo tarnyba

Daugiausiai nedarbo išmokų Lietuvoje 2019 metais gavo 25–30 metų bedarbiai, tačiau jų mokėjimo laikas buvo trumpesnis nei vyresniems, teigia Valstybinis socialinio draudimo fondas („Sodra“). 

„Sodra“ skaičiuoja, kad nedarbo išmokas pernai gavo vidutiniškai 8,5 tūkst. 25-30 metų ir 8 tūkstančiai 55-60 metų amžiaus gyventojų.

„Sodros“ atstovė sako, jog tikėtina, kad jaunų žmonių požiūris į darbą dabar laisvesnis ir jų negąsdina nedarbo išmokos. 

„Priežastys gali būti skirtingos, kiek galime numanyti, kalbant apie vyresnius, išaugimas yra veikiamas pensijinio amžiaus didinimo ir to, kad vyresniems sunkiau susirasti darbą arba tai užtrunka ilgau. (...) Jaunimas čia kelia tam tikrų klausimų, galima diskutuoti, kodėl jų tiek nemažai. Galbūt tikrai požiūris šiek tiek į darbą dabar laisvesnis“, – spaudos konferencijoje sakė „Sodros“ Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė.

Anot jos, vyresnieji išmokas gauna vidutiniškai penkis-šešis, o jaunesnieji - apie keturis mėnesius.

2019 metų gruodį didžiausia išmoka siekė 744 eurus, ją gavo 2 tūkst. (3 proc.) gavėjų, iki 500 eurų gavo  beveik 8 tūkst. (18 proc.) žmonių, o vidutinė išmoka siekė 338 eurus.

K. Zitikytės teigimu, didžiąją dalį nedarbo išmokų gavėjų sudaro nekvalifikuoti darbuotojai. 

Pasak analitikės, 2017 metais pasikeitus šių išmokų mokėjimo tvarkai, kai keliami mažesni stažo reikalavimai, o ir išmokos mokamos ilgiau, jų skaičius išaugo, tačiau nedarbo lygis beveik nepakito.

Naujų nedarbo išmokų gavėjų skaičius 2019 metais sumažėjo apie 2 proc., 2018 metais jis dėjo apie 13 proc. 

Statistikos departamento duomenimis, 2019 metų gruodį nedarbas siekė 6,6 proc., o išmokas gavo beveik 62 tūkst. gyventojų. 2018 metų gruodį šie rodikliai buvo atitinkamai 6,7 proc. ir 60 tūkst., 2017 metų gruodį, tik įsigaliojus pataisoms, – atitinkamai 7,6 proc. ir beveik 47 tūkst.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video