Antradienį policija sulaukė daugiau 255 pranešimų dėl izoliacijos nesilaikymo (0)

Publikuota: 2020-03-18 Kategorija: Lietuva
Antradienį policija sulaukė daugiau 255 pranešimų dėl izoliacijos nesilaikymo
lrv.lt nuotr. / 1808 - nemokama kaštoji koronaviruso linija

Lietuvos policija antradienio parą sulaukė 255 pranešimų dėl žmonių, pažeidžiančių izoliacijos taisykles ir įmonių nesilaikančių nustatytos karantino tvarkos. 

Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad didžioji dalis pranešimų yra susiję su saviizoliacijos nesilaikymu, o karantino tvarkos nesilaikančias įmones pareigūnai pirmiausia bando perspėti žodžiu. 

„Su karantino nesilaikančiomis įmonėmis taip pat yra bandoma susisiekti ir perspėti, o informacija perduodama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui“, – trečiadienio rytą sakė R. Matonis. 

Pranešimų apie izoliacijos nesilaikymą ir karantino tvarkos pažeidimus Lietuvoje vis daugėja. Sekmadienį tokių pranešimų buvo užfiksuota 50, pirmadienį – 135, o antradienį – 255. 

Lietuvoje įvedus karantiną uždrausta prekyba visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais, taip pat maisto produktais leidžiama prekiauti turguose. 

Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus teikiant maistą išsinešimui. 

Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai. 

Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui. 

Dėl izoliacijos ar karantino taisyklių pažeidimų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras gali skirti pažeidėjams administracines nuobaudas, taip pat, pasitelkus policiją, pradėti baudžiamąjį procesą. 

Izoliaciją pažeidžiantiems asmenims gali būti taikoma ir priverstinė izoliacija arba hospitalizacija. 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą