Patarimai, kaip sukurti jaukią kiemo aplinką (0)

Publikuota: 2021-06-17 Kategorija: Laisvalaikis
Patarimai, kaip sukurti jaukią kiemo aplinką
Asociatyvi nuotr.

Nesvarbu, kokio dydžio yra mūsų kiemas, visuomet svajojame jį paversti ramybės ir atsipalaidavimo vieta, kurioje jaukiai galėtume leisti šiltus vakarus su draugais ar artimaisiais. Tokius norus nesunku paversti realybe – tereikia apgalvoti kelis pagrindinius aspektus, kurie kieme padės sukurti jaukią, tačiau tuo pačiu pakankamai praktišką atmosferą. Kokiais patarimais tuomet pravartu vadovautis?

Pradėkite nuo išplanavimo

Tam, kad kieme jaukiai galėtumėte leisti laiką, pirmiausia svarbu, kad jo išplanavimas būtų patogus. Atsižvelkite į teritorijos dydį ir pagal tai priimkite tinkamiausius sprendimus. Pagalvokite, kiek vietos galėsite skirti baldams ir pasirinkite optimaliausią jų dydį, apsispręskite, kokių papildomų pramogų ar kitų gaminių norėsite ir tuomet palikite šiek tiek vietos jaukumą užtikrinantiems augalams ir gėlių darželiui. Nepamiršite ir patogaus praėjimo – tuomet jokie nesklandumai negalės sudrumsti Jūsų ramybės.

Pasirūpinkite patogia sėdėjimo vieta

Tik patogiai įsitaisę galėsite mėgautis savo susikurta ramybės oaze, tad sėdėjimui skirtiems baldams taip pat reikėtų paskirti pakankamai dėmesio. Paprasčiausia šiuo atveju pasirinkti kėdes arba didesnę sofą, tačiau galima pagalvoti ir apie kitus sprendimus. Pavyzdžiui, kieme vietos galima surasti saulės voniomis pasilepinti leidžiančiais gultais arba atpalaiduojantį poilsį užtikrinančiais hamakais. Žinoma, bet kuriuo atveju reikėtų pagalvoti, kiek žmonių dažniausiai kieme susirinks ir užtikrinti, kad visi jie turės kur atsisėsti.

Pagalvokite apie didesnį privatumą

Privatumas kieme prasideda nuo tvoros – jei pasirinksite tvirtus ir nepersišviečiančius, pavyzdžiui, medinius tokių gaminių modelius, pavyks apsisaugoti ne tik nuo gyvūnų, bet ir nuo kaimynų žvilgsnių. Tačiau norint sukurti dar privatesnę aplinką, į pagalbą lygiai taip pat galima pasitelkti įvairiausius augalus – nors gali tekti palaukti, kol medeliai užaugs, vėliau mėgausitės susikurta ramybės oaze. Jei kiemas yra didesnis, verta pagalvoti ir apie tai, kaip pasisėdėjimų vietą būtų galima atskirti nuo likusios teritorijos – tai suteiks Jūsų vakarams dar daugiau jaukumo ir lengvos paslapties.

Nepamirškite stogo

Maloniai leisti laiką lauke kartais gali sutrukdyti ir nepastovūs mūsų šalies orai – žvarbus vėjas, nedidelis lietus ar netgi labai kaitrūs saulės spinduliai. Planuodami kiemo eksterjerą, nepamirškite į tai atsižvelgti ir iš anksto pagalvokite, kaip saugositės nuo tokių reiškinių. Jei pasisėdėjimų vieta yra prie namo, galima pagalvoti apie stogelį, tačiau šiam tikslui taip pat tinka ir pastatomi skėčiai ar pavėsinės. Jos tampa ir svarbia eksterjero dalimi – turėkite tai omenyje rinkdamiesi tokių statinių stilistiką.

Palaikykite tvarką                                 

Kieme atsipalaiduoti pavyks tik tuomet, kai ramybės nedrums neatlikti darbai ar aiškiai matoma netvarka – pasirūpinkite, kad tokių detalių Jūsų horizonte nesimatytų. Įsitikinkite, kad kiekvienas lauke esantis daiktas turi savo vietą ir jais pernelyg neapsikraukite: chaotiškas eksterjeras papildomo žavesio ir jaukumo tikrai nepridės.

Labai svarbu pasirūpinti ir dailiai nupjauta pievute, ant kurios (ar bent jau prie kurios) dažniausiai leisite laisvalaikį. Šiam tikslui vis dažniau pasitelkiamas visą darbą pats atliekantis žolės pjovimo robotas – jei laiko paroje neretai pritrūksta, pravartu pagalvoti apie tokį prietaisą. Tačiau lygiai taip pat naudinga gali būti ir kita žolės pjovimo technika, su kuria galėsite susipažinti užsukę į Pigu.lt el. parduotuvę.

Apgalvokite apšvietimą

Leidžiant vakarus kieme, tikrai prireiks ir papildomų šviesos šaltinių, kurie taip pat asocijuojasi ir su jaukumu. Šiam tikslui galite naudoti žvakes, sodo žibintus ar netgi lempučių girliandas – variantų gali būti pačių įvairiausių. Taip pat verta pagalvoti ir apie tai, kaip apšviesite kitus kieme esančius objektus: kuo daugiau skirtingų variacijų ir sluoksnių išbandysite, tuo unikaliau tamsoje atrodys Jūsų kiemo eksterjeras.

Skirkite dėmesio smulkioms detalėms

Smulkūs dekoro elementai taip pat ženkliai prisideda prie jaukios atmosferos formavimo, taigi apie juos taip pat turėtumėte pagalvoti. Pasirūpinkite žavingomis dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, šaltesniems vakarams turėkite pasiruošę šiltų pledų ir nepamirškite žavingų sodo kompozicijų iš augalų ar laukui pritaikytų statulėlių. Jų įkomponavimui neprireiks didelių pastangų ar sudėtingų montavimo darbų, tačiau rezultatas turėtų pranokti bet kokius lūkesčius.

Įgyvendinę šias idėjas, galėsite mėgautis jaukia ir malonia kieme vyraujančia atmosfera. Neturime itin daug laiko pasimėgauti šiltais vakarais – pasistenkite, kad jie būtų kupini pačių geriausių emocijų!

 

Užs. nr. 1369.

Dalintis naujiena

Sponsored Video