Norite gražios žolės aplink kiemą? Štai, 5 taisyklės, kurias privalote žinoti (0)

Publikuota: 2021-05-25 Kategorija: Laisvalaikis
Norite gražios žolės aplink kiemą? Štai, 5 taisyklės, kurias privalote žinoti
Asociatyvi nuotr.

Kas tik nesvajoja apie gražią ir sveikai atrodančią veją savo namų kieme ar sode. Kaip bebūtų, tam, kad ji atrodytų puikiai ir džiugintų jūsų akis, reikia įdėti nemažai darbo ir skirti laiko. Jei turite pakankamai noro ir pasiryžimo, gerą rezultatą neabejotinai galima pasiekti ir savomis rankomis, neišleidžiant daug pinigų ir nesamdant brangiai kainuojančių landšafto specialistų ir sodininkų. Šiame straipsnyje apžvelgsime 5 pagrindines taisykles, padėsiančias palaikyti gražų vejos vaizdą mažoje, vidutinio ar didelio dydžio teritorijoje. Be abejo, magiškų sprendimų tikėtis neverta, kadangi tokiam darbui reikės laiko, lėšų ir darbo. Tačiau galime garantuoti, jog galutinis rezultatas tikrai nustebins ir džiugins kas dieną pražvelgus pro namų langą ar tiesiog organizuojant pasibuvimą su šeima arba draugais.

Teisingai pjaukite veją

Galbūt nustebsite, tačiau ir vejos pjovimui yra reikalingos tam tikros papildomos žinios. Iš tiesų labai svarbu yra nustatyti tinkamą pjovimo aukštį. Kai žolė yra pjaunama itin trumpai, tai kenkia vejai, kadangi joje lengviau ir greičiau plinta piktžolės bei ji nebeatrodo sveikai ir gražiai kaip anksčiau, nes tokiu būdu pilnai nepasisavina visų naudingų medžiagų. Nepaisant to, jog trumpiau pjaunama žolė galbūt ir rečiau reikalaus pjovimo, visgi reiktų to atsisakyti. Specialistų nuomone, pats geriausias paliekamas žolės ilgis turėtų būti tarp 4 ir 5 centimetrų. Žinoma, kad visa tai galėtumėte pilnai išpildyti, bus reikalinga kokybiška žoliapjovė. Tinkamos žoliapjovės pagalba galėsite nesunkiai reguliuoti pjovimo aukštį, o taip pat šis darbas nereikalaus daug jėgų bei laiko.

Aeruokite savo veją

Laikui bėgant, žemė po jūsų žole gali labai sutankėti. Toks dirvožemio sutankėjimas gali atsirasti ir dėl reguliaraus, kassavaitinio vejos pjovimo. Visa tai gali sukelti tam tikrų problemų, susijusių su gera oro cirkuliacija, vandens nutekėjimu ir maistinių medžiagų absorbcija. Tokioje kietoje ir suspaustoje dirvoje negali įsitvirtinti dirvožemiui naudingi organizmai, tokie kaip sliekai. Kad nuo viso to būtų galima apsisaugoti ir veja atrodytų sveikesnė bei gražesnė, būtina ją aeruoti. Aeracija - tai procesas, kurio metu dirvožemyje yra įpjaunamos įvairaus gylio ir skerspjūvio skylutės. Tokia procedūra padeda palaikyti tinkamą augimo terpę vejai, kadangi taip ji geriau pasisavina vandenį ir reikalingas maistines medžiagas. Tad, jei dar aeracijos neišbandėte, nieko nelaukite ir įsigykite kokybišką aeratorių, kuris greitai ir lengvai padės visa tai atlikti.

Sugrėbkite nukritusius lapus

Dar viena taisyklė, kurią vertą prisiminti, norint turėti estetiškai ir sveikai atrodančią veją – kiekvieną rudenį sugrėbkite nuo medžių nukritusius lapus. Nors nuomonių apie lapų grėbimą yra tikrai ne viena, kadangi kai kuriais atvejais jie gali pasitarnauti kaip tikrų tikriausia trąša, visgi mūsų rekomendacija būtų juos surinkti nuo vejos. Kodėl? Visų pirmiausia, šlapiuose lapuose gali kauptis tam tikri kenkėjai, kurie gali pakeisti žolės išvaizdą tikrai ne į gerąją pusę. Taip pat nukritę lapai sukuria papildomą, storą sluoksnį ant vejos, dėl kurio ji dažnai negali tinkamai vykdyti fotosintezės, kadangi žolei yra trukdoma pasisavinti reikiamą kiekį vandens, saulės spindulių bei deguonies. Kaip galima suprasti, priežastys – išties svarbios, tad kiekvieną rudenį reikėtų į jas atsižvelgti ir pasirūpinti, jog lapai būtų surenkami. Tam puikiai gali pasitarnauti nupūstuvai ir lapų siurbliai, kurie šią užduotį padės įgyvendinti kur kas efektyviau.

Tinkamai laistykite veją

Jei turite vejos laistymo purkštukus savo sode ar namų kieme, tikrai neužtenka juos įjungti kasdien vos keliolikai minučių. Vietoje to, geriau veją laistykite rečiau, tačiau ilgiau – nuo 30 iki 60 minučių 2-4 kartus per savaitę, priklausomai nuo to, kokia yra veja, jos būklė bei kokios yra aplinkos sąlygos. Toks laistymas leis žolės šaknims labiau įsitvirtinti, jos augs giliau į dirvą. Tai ypač svarbu, kadangi net ir sausros ar didelių karščių metu žolė išliks žalia bei atrodys gražiai. Taip pat turėkite omenyje, jog laikoma, kad geriausias vejos laistymo laikas yra ankstyvas rytas, kai oras dar nėra per daug įšilęs.

Kompostuokite virtuvės ir sodo atliekas

Tikriausiai kiekvienas yra girdėjęs apie kompostą, tačiau ar žinojote, jog jis gali puikiai tikti ir vejai? Paprastai tariant, kompostas yra pūdinys, įvairių organinių medžiagų mišinys. Kompostuoti galima nupjautą žolę bei kitas atliekas iš sodo ar net savo virtuvės, taip sumažinant jų kiekį. Šio mišinio įmaišymas į dirvą yra vienas iš geriausių būdų, norint palaikyti sveiką veją. Jis, patekęs į dirvą, suyra ir išskiria pagrindines augalams reikalingas maistines medžiagas – azotą fosforą, kalį ir mikroelementus. Taip pat jis padeda apsisaugoti nuo augalų ligų ir sodo kenkėjų, nuo dirvožemio erozijos, subalansuoja dirvos pH ir net pritraukia naudingus vabzdžius, kirminus ir kitus organizmus. Privalumų tikrai daug, tad nepraleiskite progos ir išbandykite šį būdą dirvožemio ir vejos gerinimui.

 

Užs. nr. 1346.

Dalintis naujiena

Sponsored Video